«Наступальна операція» Виноградівської райради на освітян району продовжується

«Наступальна операція» Виноградівської райради на освітян району продовжується

15:30 Вересень 9, 2020

Життя 5977 13 хвилин

Magyar

«Карпатський об’єктив» вже публікував матеріал про «освітянські» проблеми на Виноградівщині. І ось знову маємо про що писати. І це не реконструкція навчальних закладів, не покращення санітарно-технічних умов для освітян та школярів району і навіть не відкриття нових освітніх чи спортивних споруд.

Це продовження «старої» історії – районні можновладці продовжують «пхати палиці у колеса» кільком «неугодним» директорам шкіл Виноградівщини. При цьому не задумуючись над тим, що сьогодні, в умовах коронавірусної пандемії та адаптивного карантину, освітяни (поряд із медиками) стоять на передовій і, як ніхто, потребують підтримки – як із боку офіційного Києва, так і з боку депутатського корпусу всіх щаблів та виконавчої гілки влади загалом.

Почнемо з того, що вже офіційно на сайті Виноградівської райради за 02 вересня поточного року розміщена інформація з наступною назвою «Віталій Любка представив нових директорів у двох закладах освіти».

У якості довідки зазначимо, що Віталій Володимирович Любка є діючим головою Виноградівської районної ради і, згідно з українським законодавством, є офіційно безпартійним.

Так от, у матеріалі, який ми згадували вище, зазначається дослівно наступне: «Голова Виноградівської районної ради Віталій Любка за участю керівника Центру з обслуговування закладів освіти Юрія Свища, Пийтерфолвівського сільського голови Валентина Товта відвідали Пийтерфолвівську школу та Неветленфолвівський навчально-виховний комплекс.

Директорів цих закладів освіти було призначено на вакантні посади за результатами конкурсних відборів. Тож за поданням конкурсної комісії та згідно з розпорядженням голови райради з ними уклали контракт відповідно до чинного законодавства.

Відтак навчально-виховний комплекс «Неветленфолівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» очолив Андрій Амброзійович Корпош – мешканець с.Неветленфолу, вчитель географії Неветленфолівського НВК…

…Голова районної ради ознайомив їх із відповідним розпорядженням про призначення та побажав успішної роботи».

До речі, вже за два дні (4 вересня), як повідомляє офіційний сайт райради, Віталій Любка представив нових директорів у Великопаладському та Вилоцькому навчальних закладах.

Щодо самої конкурсної комісії, яка безпосередньо стосується призначення нового очільника Неветленфолівського НВК, то на сайті Виноградівської райради ми знайшли протокол №3 «Засiдання конкурсної комісії для проведення конкурсу на вакантну посаду директора Навчально-виховного комплексу «Неветленфолівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Виноградiвської райoннoї ради Закарпатської областi» від 28.08.2020 р.

Тож склад цієї комісії наступний: Сверенко А. А. – заступник голови районної ради, голова кoмiciї; Болаж Ю. Й. – депутат районної ради; Боргато С. Й. – член асоціації «Спiлка керiвникiв закладiв загальної середньої освiти Виноградiвщини»; Козак О. В. – завiдувач сектору управлiння персоналом апарату Виноградiвської районної державної адмiнiстрацiї; Комаромі М. М. – голова асоцiацiї «Спiлка керiвникiв закладiв загальної середньої освiти Виноградiвщини», директор НВК «Новосільська ЗОШ I-II ст.» і Тодавчич Т. О. – начальник вiддiлу освiти Виноградiвської РДА.

Але це одна сторона медалі, адже це офіційний сайт Виноградівської райради… Проте є й інша сторона – це, власне, ті, для кого і «стараються» владні мужі, – громада, у цьому випадку – села Неветленфолу.

Справа у тому, що місцеві жителі, а це понад півтори тисячі громадян, узагалі були «не в курсі», що райрада вже провела конкурс на заміщення вакантної посади директора місцевого навчального закладу і без них вирішила це важливе для громади питання. Хоча саме їхні діти ходитимуть до цієї школи.

Тож голова Неветленфолівської сільської ради Йосип Оросі, інформуючи з цього приводу своїх односельчан уже постфактум, повідомив, що на посаду директора місцевої угорськомовної школи було призначено нову людину без їхнього відома. З цього приводу інформаційний ресурс «TV21 Ungvár» напередодні відзняв вельми красномовний відеосюжет.

Голова місцевої громади підкреслив, що згідно з діючим законодавством конкурс на посаду директора оголосив утримувач школи, а саме Виноградівська районна рада. І, що прикро, до цього процесу не було залучено ані батьківської ради, ані педагогів закладу, ані депутатів сільської ради. Через це мешканці Неветленфолу зібрали загальні збори, де прийняли рішення звернутися з відповідною заявою до відділу освіти Виноградівської районної ради. Неветленфолівчани у своїй заяві вимагатимуть у районних чиновників надати конкретне пояснення зміни керівника їхнього освітнього закладу.

Коментуючи саму ситуацію, Йосип Оросі на камеру зазначив наступне: «Проблема (нашої – авт.) громади полягає не в особі, яку призначили на посаду директора, або чому ним не став хтось інший. Загалом ідеться не про це, а про те, що з цього зробили політичну гру. Я особисто вважаю, що якщо вже так довго відкладали проведення цього конкурсу, то за два місяці до виборів було не етично його проводити. Не кажучи вже про те, в яких умовах його провели. Я вважаю, що його (конкурс – авт.) було проведено незаконно).

Знаючи цю ситуацію ізсередини, люди зазначають, що таким чином районна влада готується до прийдешніх виборів. Тиск на освітян є традиційним методом «набирання» потрібних голосів, адже зазвичай виборчі дільниці розташовуються на території шкіл і члени педагогічного колективу стають членами цих дільничних комісій та спостерігачами. А отже на них можна впливати різними методами. До прикладу, погрожуючи звільненням, зменшенням педагогічного навантаження, потенційними доганами тощо. Тож саме таким чином районні можновладці, напевно, і планують організовувати одну із сторін «виборчого процесу».

Ніби читаючи наші думки, інформаційний онлайн-ресурс «Голос Карпат» у своєму матеріалі від 06 вересня поточного року «Привітання, якого не було: на Виноградівщині влада забула про головних «донорів» бюджету (думка) » зазначив наступне: «…У (Виноградівській – авт.) райраді зосереджені на заміні керівників закладів освіти району. Нових директорів призначили у школах Вилока, Великої Паладі, Пийтерфолва та НВК села Неветленфолу.

Зовсім не логічно з огляду на наближення адмінреформи та децентралізації: з 26 жовтня Виноградівщина трансформується у 4 ОТГ, а сам район приєднають до Берегівського. Але стратегічно з огляду на майбутні місцеві вибори: узурпована і феодальна районна рада намагається вибудувати сітку впливу на електорат, використовуючи адмінресурс. У цій сітці школи – один із осередків, через який може будуватись ймовірний підкуп виборців».

А «історія» із Виноградівською ЗОШ І-ІІІ ст. №3 ім. Жігмонда Перені, про яку ми писали минулого разу, продовжується, адже керівництво райради вже давно не може «розібратися» з цим навчальним закладом і тому, безпідставно, кілька разів повідомило про догану її директорці – Гомокі Габріеллі Степанівні.

До прикладу, одна з доган була за те, що Габріелла Степанівна за підтримки всього шкільного та батьківського колективів попросила внести певні правки до статутів, які так активно «просувало» керівництво райради. Під час дискусії, якщо можна так її назвати (бо на неї постійно кричали – авт.), вона також зазначила, що цей «статут» не був обговорений колективом школи, а це є порушенням… І от, маєш – догана.

Інша догана була за те, що вона нараховувала зарплату, перебуваючи у відпустці, чого насправді не було. А ще тому, що вона «ніби паплюжить честь і гідність районної ради у Фейсбуці».

Ще одна догана стосувалася ніби «перевірки» школи, саме у час, коли пані Габріелла була офіційно у відпустці. Перевіряючі дорікали їй, що у навчальному закладі нікого не було, що, за словами очільниці закладу, є неможливим попри те, що зараз адаптивний карантин.

Тож після всіх цих «історій» Габріеллі Степанівні нічого не залишалося, як звернутися до адвоката, разом із яким вона й подала скаргу до місцевого суду. Сторона обвинувачення з порушеннями часових меж надіслала акти до адвоката пані Габріелли. Тож тепер потрібно чекати першого засідання у цій справі, яке має відбутися вже 25 вересня.

На наше запитання про очікування від суду Габріелла Степанівна зазначила наступне: «Які у мене очікування? Не знаю, бо ще ніколи не мала такої практики, я ще ніколи не була в суді. Адже я педагог і для мене – це сенс життя, моя багаторічна робота у якості керівника та вчителя забирає всю мене і я це дійсно люблю і цим живу. Але думаю, що інша сторона буде спеціально затягувати процес, щоб перейти за межу місцевих виборів…»

Щоб не видатися однобокими, ми хотіли почути й офіційну думку з цього приводу Виноградівської райради і тому зв’язалися телефоном із її головою – Віталієм Володимировичем Любкою. Пан Віталій на запитання про «освітянські проблеми району» повідомив нам, що таких проблем не існує. А коли почув про прохання дати коментар на тему тиску на освітян району, то одразу і категорично відмовився розмовляти, посилаючись на те, що зараз він не має можливості й не буде давати коментар у телефонному форматі, бо «не практикує такий спосіб спілкування» з журналістами, і кинув трубку…

Юрій КОПИНЕЦЬ, “Карпатський об’єктив”

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня