Facebook і Twitter вже почали готуватися до можливої «екстремальної ситуації» після поточних виборів президента США
«Соціальні мережі від Facebook до Twitter вже почали готуватися до «екстремальних сценаріїв» у зв’язку з виборами в США. Адже вони знають, що їхній вплив та кінцевий результат може бути абсолютно непередбачуваним». Про це зазначає у одному із своїх останніх матеріалів популярне німецьке видання Der Spiegel.
«Нові правила Twitter звучать так, ніби у листопаді ситуація у США може цілком стати схожою на громадянську війну, особливо у разі перемоги на виборах Джо Байдена…
З цього тижня твіти, в яких будь-хто буде «закликати до протизаконних дій з метою перешкоджання мирному переходу влади», будуть видалятися або маркуватися особливою позначкою (що також обмежить їх охоплення аудиторії)…
Те ж саме буде стосуватися твітів кандидатів, які оголосять про свою перемогу на виборах до того, як будуть підтверджені офіційні підсумки, а також неперевірених тверджень про фальсифікацію результатів голосування», – зазначив журналіст Der Spiegel та автор матеріалу Патрік Бойт.
«Для демократії, в якій поразки на виборах повинні бути природними, це помітно похмурі формулювання. Але, ймовірно, у кінцевому підсумку вони є реакцією на сценарії, які програються у США протягом тижнів і місяців: що станеться, якщо у день виборів соцмережі будуть охоплені чутками, неправдивою інформацією або навіть закликами до насильства? Наскільки велика небезпека того, що потім вони перейдуть на вулиці? Що можуть зробити Twitter, Facebook, YouTube та інші соцмережі для запобігання такого сценарію?…
Мабуть, головна відмінність 2016 і 2020 років полягає в тому, що «чотири роки тому вплинути на президентські вибори і поглибити суспільний розкол намагалися різні російські дійові особи – шляхом хакерських атак на співробітників виборчих кампаній і інфраструктуру, а також за допомогою описаних в доповіді Роберта Мюллера кампаній в соціальних мережах», – пише Патрік Бойт.
«Спроби хакерських атак, а також дезинформаційні мережі є і в 2020 році… Однак у 2020 році занепокоєння у (згаданих – авт.) соцмереж викликають перш за все громадяни США, – вказує видання. – Засновник Facebook Марк Цукерберг написав минулого тижня: «Ми спостерігаємо все більше спроб підірвати легітимність наших виборів всередині власної країни».
Der Spiegel зазначив, що «він (Марк Цукерберг – авт.) також пообіцяв посилено протидіяти» угрупованням і конспірологічним мережам на зразок QAnon», які можуть бути використані після виборів для здійснення насильства і організації громадянських заворушень»…
«Twitter у свою чергу заблокував минулого четверга акаунти організації Oath Keepers і її засновника Стюарта Родеса. Адже, нещодавно ця організація оголосила «відкриту війну марксистським повстанцям на день виборів», – йдеться у статті Патріка Бойта.
Тож, ми матимемо унікальну ситуацію, якщо події під час голосування та підрахунку голосів дійсно загостряться і, ймовірно, буде складно або зовсім неможливо використати інтернет чи соціальні мережі для повідомлення про поточну ситуацію на тій чи іншій виборчій дільниці у США під час чи після дня виборів президента США.
І як би всі згадані вище соцмережі не пишалися своєю роллю під час повстань «арабської весни», асоціюватися з можливими повстаннями і протистояннями у власній країні вони, очевидно, не захочуть.
Тож, чи реально заблокують усі сторінки і акаунти у соціальних мережах потенційних «фальсифікаторів» і провокаторів на прийдешніх виборах президента США? Залишається чекати вже менше двох місяців.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися