Росію і Китай черговий раз звинуватили у крадіжці розробок вакцин від коронавірусу
Як стало відомо світовим ЗМІ, напередодні китайських і російських хакерів знову звинуватили у крадіжці розробок вакцини від коронавірусу з Іспанії. Про це, зокрема, повідомило інформаційне видання El Pais із посиланням на свої джерела, які побажали залишитися утаємниченими.
У матеріалі видання відзначається, що директор Національного розвідувального центру королівства Іспанії Пас Естебан попередила про зростання хакерських атак, які спостерігався після введення карантинних заходів. Зокрема, почастішали атаки проти «чутливих секторів»: охорони здоров’я та фармацевтики країни.
Джерела El Pais стверджують, що найчастіше кібератаки на дослідницькі центри Іспанії робили з Китаю та Росії. Там нібито хочуть вкрасти розробки вакцини від коронавірусної інфекції. І це попри те, що Росія, за її словами, створила першу у світі антикоронавірусну вакцини. Але її винайдення, тестування та, загалом, непередбачувані побічні дії постійно викликають занепокоєння у вчених усього світу
До відома, у кінці липня цього року представники Держдепартаменту США публічно стверджували, що Китай спонсорує хакерів, які намагалися отримати дані про вакцину проти COVID-19, розроблену компанією Moderna. Через цей кричущий факт 22 липня США зажадали від Китаю протягом 72 годин закрити своє генконсульство у місті Х’юстон.
У міністерство закордонних справ Китаю назвали прийняте США рішення політичною провокацією і серйозним порушенням міжнародного права та китайсько-американського консульського договору. У Пекіні тоді закликали виправити помилку і скасувати рішення, адже в іншому випадку Китай теж вживатиме відповідних заходів.
Як відомо, згадане консульство – одне з шести диппредставництв Китаю у США. Решта розташовуються у Вашингтоні, Нью-Йорку, Чикаго, Лос-Анджелесі та Сан-Франциско.
І згодом, у якості «відповіді» Китай зажадав закрити консульство США у місті Ченду. Генконсульство США у Ченду було відкрито ще у 1985 році і «відповідало» за південний захід країни, у тому числі провінції Сичуань, Юньнань, Гуйчжоу, Тибетський автономний район, а також місто центрального підпорядкування Чунцин. А вже 24 липня Китай вирішив відкликати ліцензію на установу і ведення діяльності генерального консульства США у Ченду, а також висунув конкретні вимоги до генерального консульства припинити будь-яку діяльність і заходи.
Що цікаво, спочатку офіційний Пекін хотів закрити американське представництво у сумнозвісному місті Ухань, однак цей крок не завдав би серйозної шкоди: США і так евакуювали звідти весь персонал ще у січні 2020 року, коли тільки-но розпочалася пандемія COVID-19.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися