Президент Туреччини подав до суду на грецьку газету через реально скандальну назву статті

Президент Туреччини подав до суду на грецьку газету через реально скандальну назву статті

20:44 Вересень 21, 2020

Життя 4683 4 хвилини

Magyar

Сьогодні, 21 вересня стало відомо, що президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган подав позов до грецького виданню Dimokratia, яке 18 вересня “допустило образу” на його адресу.     

Згідно з позовом, грецьке видання обвинувачують у порушенні статті 299 КК Республіки Туреччина «Публічна образа президента», повідомляє турецьке інформаційне агентство Anadolu з посиланням на одного з адвокатів президента країни Гусейна Айдина.

А вся справа у тому, що вищезгадана грецька газета, яка дотримується відносно правих поглядів і спеціалізується на гучних заголовках, 18 вересня вийшла з грубою образою на адресу президента Туреччини, розміщеним великим шрифтом на першій шпальті. Так, Dimokratia опублікувала матеріал із заголовком турецькою мовою – «Siktir git, Mr. Erdogan», що можна перевести як «Пішов нах **, містер Ердоган».

У позові, висунутому Ердоганом, підкреслюється, що подібні образи не можуть сприйматися як свобода слова.

 «Образа президента Туреччини зі сторінок грецького видання переходить будь-які межі моралі і сорому», – сказано у листі, який міністр юстиції Туреччини Абдульхаміт Гюль направив до свого грецького колеги Костасу Ціарасу.

Раніше із засудженням публікації у грецькій газеті виступив міністр оборони Туреччини Хулуси Акар. За його словами, «ця ганьба залишиться чорною плямою в історії грецької преси».

Також глава Міноборони Туреччини закликав Афіни негайно прийняти «адміністративні та судові заходи для розгляду по відношенню до тих, хто намагається саботувати відносини між двома державами».

А міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу ще 18 вересня заявив на прес-конференції, що посол Греції у Турецькій республіці був викликаний до МЗС Туреччини через скандальний заголовок.

Нагадуємо, що сьогодні міждержавні відносини Греції та Туреччини знаходяться у дуже напруженому стані. Причинами стали невдоволення Туреччини умовами освоєння дна Середземного моря з урахуванням того, що грецькі острови часто знаходяться у лічених кілометрах від турецького узбережжя, що створює проблеми при визначенні зон, відкритих для міжнародної діяльності.

Крім того, вже давньою і невирішеною проблемою залишається неврегульований стату Північного Кіпру.

Також, додатковим подразником для офіційних Афін стало перетворення у мечеті двох візантійських храмів у Стамбулі – Святої Софії і Спасителя у Хорі, які ще до недавнього часу мали статус музеїв і їх могли відвідувати усі бажаючі.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня