Чи можна заразитись COVID-19 від дітей?

Чи можна заразитись COVID-19 від дітей?

17:19 Вересень 30, 2020

Життя 3058 5 хвилин

Італійські вчені припустили, що діти не тільки легше переносять симптоматику коронавірусу, але й в 6 разів рідше заражають інших.

Високий потенціал дослідження

Нові дослідження італійських вчених знову підтвердили вже відому інформацію про те, що у дітей та підлітків надзвичайно високий рівень спротиву симптомам COVID-19, тому в багатьох випадках вони можуть хворіти без жодних зовнішніх проявів. Крім того дослідники виявили неочікуваний факт – діти поширюють небезпечний вірус в 6 разів менше, чим дорослі носії.

Для цього вчені вивчали розповсюдження коронавірусу серед більше 2000 дітей та підлітків, що були ізольовані протягом 5 тижнів в 22 італійських таборах відпочинку. Всім маленьким респондентам щодня робили ПЛР-тести, що визначити наявність зараження і інфекційне навантаження. В результаті, за весь період експерименту 30 початково заражених пацієнтів передали хворобу лише 12 дітям з 250 контактних осіб в одному таборі. Подібні дані були отримані і в інших таборах, що дозволяє говорити про певну точність та достовірність результатів дослідження.

Якщо перевести отримані числа в коефіцієнти, небезпека поширення серед дітей зафіксована на рівні 0,3, тобто рівень зараження складає всього 4,7 відсотка. При цьому жодної вікової кореляції вченим не вдалося зафіксувати, а значить, дані вірні для будь-якого віку. Однак варто враховувати, що діти взаємодіяли між собою дуже близько, але майже завжди на свіжому повітрі, що могло вплинути на отримані показники.

Противники нової теорії

В противагу італійським дослідникам наукова група з Національної дитячої лікарні Бостона стверджує, що діти якраз таки є найбільш небезпечними носіями саме через легкий перебіг хвороби. По їх підрахунках одна заражена дитина з відсутніми проявами коронавірусу може становити небезпеку для оточуючих на протязі 2-3 тижнів після зараження, адже вірус залишається в крові носія, в середньому, на такий період.

Крім того бостонські лікарі провели цілий ряд масштабних досліджень, перевіряючи показники 6369 дітей з COVID-19. Вдалося визначити, що дітям 6-15 років потрібно 32 дні, що повністю одужати – 43 дні для дівчаток і 22 дні для хлопчиків, в той же час респонденти 16-22 років змогли побороти вірус всього за 18 днів. При цьому вдалося знайти ще одну незвичайну особливість Sars-CoV-2 – навіть після появи антитіл, вірус продовжує циркулювати в крові носія, роблячи його небезпечним для оточуючих на весь період одужання, тоді як класичні віруси вже не становлять загрози одразу після початку вироблення антитіл.

Корейська гіпотеза

Цікавою думкою поділились зі світом корейські дослідники, котрі вважають, що потенційно небезпечними носіями є діти старше 10 років та підлітки, тоді як малеча майже не передає вірус. Вчені пов’язують це з недостатнім рівнем гігієни у підлітків, завдяки чому вірусне навантаження на слизових оболонках їх рота та носа інколи перевищує критичні показники дорослих хворих в відділеннях інтенсивної терапії.

В свою чергу, за чистотою маленьких діток слідкують батьки, що гарантує достатній рівень захисту від зараження. А малий об’єм видихуваного повітря на невеликій висоті в рази знижує ризик передачі захворювання дорослим навіть при підтвердженій хворобі.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня