ВООЗ планує допомогти біднішим країнам терапією з використанням антитіл
Кількість людей, інфікованих коронавірусом у Європі, зростає в геометричній прогресії, і зусилля у боротьбі з пандемією не повинні зменшуватися, заявив у четвер у Копенгагені директор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), водночас закликаючи закривати школи лише в крайньому випадку.
«Ми спостерігаємо вибухове збільшення кількості заражених людей, кількість випадків в Європі зросла на мільйон протягом кількох останніх днів, ми також спостерігаємо зростання рівня смертності», – підкреслив Ханс Клюге, директор Європейського регіонального бюро ВООЗ в інтерв’ю французькому інформаційному агентству AFP.
«Ми не повинні розслаблятися, ми повинні чесно визнати, що це буде важкий період», – наголосив він.
За даними спеціалізованого органу ООН, п’ятдесят три європейські держави – члени ВООЗ, включаючи Росію, повідомили про понад 11,8 мільйона заражень та майже 295 000 смертей із початку спалаху.
Протягом останніх семи днів було діагностовано близько 1,8 мільйона нових інфікувань, а 19 500 людей померли від Covid-19. За оцінками ВООЗ, до лютого в Європі можна врятувати понад 261 000 життів, за умови обов’язкового носіння маски та завдяки суворим обмеженням масових заходів.
«У нинішній ситуації ВООЗ закликає всі держави вжити цілеспрямованих та пропорційних дій», – зазначив Клюге.
«Однак школи слід закривати лише в крайньому випадку», – сказав директор, зазначивши, що немає підстав стверджувати, що школи є одними з основних осередків зараження.
«Ми повинні тримати школи відкритими до останнього, оскільки не можемо собі дозволити втратити покоління через Covid-19», – наголосив він.
Водночас британське інформаційне агентство Reuters отримало у розпорядження внутрішній документ ВООЗ про допомогу ліками бідним країнам. Згідно з документом ВООЗ, датованим 30 жовтня, Всесвітня організація охорони здоров’я нині надає перевагу терапії моноклональними антитілами в експериментальній фазі та недорогим стероїдом, дексаметазоном.
Із цього препарату вже замовили для бідних країн кількість, достатню для лікувальної терапії трьох мільйонів осіб. Згідно з документом, поставки препарату Ремдезивір не плануються. Моноклональні антитіла – це копії антитіл, які допомагають організму боротися з інфекцією. Фармацевтичні компанії Roche та Novartis уже підтвердили, що співрацюють над проєктом зі спеціалізованою організацією ООН.
Ремдезивір не вказаний як основний препарат у документі, в якому вперше вказується, куди будуть витрачені кошти, пожертвувані на програму, хоча, поруч із дексаметазоном, у всьому світі для лікування Covid-19 використовується противірусний Ремдезивір, який виготовляє Gilead Sience. Проєкт поставки ліків є одним із чотирьох елементів так званої програми ACT Accelerator, за якою ВООЗ також має намір постачати вакцини, тести та засоби захисту для бідних країн на суму понад 38 млрд доларів із початку 2022 року.
Згідно з документом, програма, яка реалізується ВООЗ за допомогою благодійної організації Wellcome Trust та неприбуткової організації Unitaid, що допомагає бідним країнам проводити діагностику та лікування важких захворювань, терміново потребує 6,1 мільярда доларів; із них 750 мільйонів – до лютого, із поданої заявки на загальну суму 7,2 мільярда доларів. Більше половини суми – 320 мільйонів доларів – направлять на терапію моноклональними антитілами, оскільки в документі зазначається, що терапія може стати революційним кроком у лікуванні, хоча дотепер ефективність моноклональних антитіл не було підтверджено.
Незважаючи на це, ВООЗ уже інвестувала у розробку та виробництво на заводі Fujifilm Diosynth Biotechnologies у Данії. Серед компаній, що розробляють терапію моноклональними антитілами, – Eli Lilly та Regeneron. Президент США Дональд Трамп також отримав таке лікування після того, як у жовтні його тест на коронавірус виявився позитивним.
(pestisracok.hu)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися