Що робити, а що ні, якщо ви виявили в себе ознаки коронавірусу. Покрокова інструкція

Що робити, а що ні, якщо ви виявили в себе ознаки коронавірусу. Покрокова інструкція

12:28 Листопад 22, 2020

Життя 3799 4 хвилини

Magyar

Якщо ви раптом запідозрили в себе ознаки коронавірусної хвороби, такі як біль у горлі, нежить, сухий кашель, то, щоб не опинитися у вранішніх зведеннях Міністерства охорони здоров’я, лікарі радять дотримуватись такого алгоритму дій:

Легка форма коронавірусної хвороби

У більшості випадків хвороба проходить у легкій формі, і, якщо ви визначили в себе такі ознаки як незначне підвищення температури, першіння в горлі, сухий кашель, тоді потрібно:

  1. Пройти тест онлайн за цим посиланням https://covid19.infermedica.com/uk/#0-99990
  2. Подзвонити сімейному лікарю і розповісти симптоми та результати онлайн-тесту. Саме лікар має спрямувати до вас мобільну бригаду, яка проведе тестування на COVID-19.
  3. Якщо сімейного лікаря у вас немає, або він відмовив у виклиці швидкої, тоді можна подзвонити на регіональну гарячу лінію. Тоді бригаду для тестування викличе для вас диспетчер:
  4. До з’ясування діагнозу потрібно перебувати на самоізоляції, намагатися не контактувати з людьми, знаходитися на відстані від 2 м, носити маску. Не потрібно бігти в першу ліпшу лабораторію, наражати себе та інших на небезпеку, роблячи тест. А головне – не потрібно панікувати.

Погіршення самопочуття до критичного стану

Якщо стан критичний, тобто спостерігається задишка або утруднене дихання, температура вище 38, яка не збивається, тоді потрібно негайно телефонувати на 103 і викликати бригаду екстреної меддопомоги. Якщо вони вас направлять на стаціонарне лікування, тоді тестування і постановка діагнозу відбуватиметься вже у лікарні. У МОЗ зазначають, що всім необхідним для лікування коронавірусних хворих лікарні забезпечені, а тому ліки для пацієнтів є безкоштовними.

Ваш стан та необхідність лікування у лікарні визначають лікарі швидкої допомоги. Якщо ж стан не критичний, то вони викликають додому мобільну бригаду для вашого тестування, нададуть рекомендації та необхідну допомогу на місці, а надалі ви лікуватиметеся на самоізоляції. У разі лікування вдома, не зайвим буде мати пристрій для вимірювання кисню в крові – це критичний показник, і в разі його зниження, госпіталізація необхідна термінова.

Також лікарі рекомендують вітамінні препарати, пити багато води, слідкувати за своїм самопочуттям і симптомами. Коронавірус підступний саме тим, що починається із, на перший погляд, невинних симптомів, які, на жаль можуть стрімко перетворитися у загрозу життю пацієнту. Ознаки можуть проявитися як на наступний, так і на 14-й день після зараження. В загальних рисах, він схожий на грип, але переноситься у більшості випадків легше, однак частіше з ускладненнями та летальними випадками.

Усі особи, з якими ви контактували також мають пройти тестування на COVID-19.

Чи є ліки або вакцина від коронавірусу?

Наразі ліків або вакцини від коронавірусу ще немає. Ляшко анонсував, що в Україні масове вакцинування стане доступним  у травні наступного року, а в лікарнях вакцина буде доступна трохи раніше.

Оксана ЧОПАК

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня