Традиційну «Ніч дослідників» у Закарпатському угорському інституті цього разу провели онлайн
Уже вшосте 26 листопада в Закарпатському угорському інституті ім. Ференца Ракоці ІІ провели «Ніч дослідників», організовану кафедрою біології та хімії, проте цього року у незвичному форматі – онлайн.
Організатори використали для представлення презентацій інтернет-платформу Google Meet. На початку заходу до учасників звернулася Ержебет Когут, заступник завідуючого кафедри біології та хімії, назвавши відрадним те, що, незважаючи на незвичний формат, до заходу долучилося чимало зацікавлених, зокрема студентів інституту. «Мета заходу – популяризація кафедри біології та хімії, ознайомити учасників із природничими науками та прищепити любов до них, зокрема до біології та хімії. Після цього Аттіла Молнар, представник кафедри біології та хімії інституту, ознайомив присутніх із програмою вечора.
Першим виступив Іштван Гаднадь із доповіддю «У листопаді 2020 року Льодовитий океан не достатньо льодовитий! Як це впливатиме на зимову погоду?», в котрій йшлося про зміни клімату та їх вплив на життя на планеті. Зокрема, учасники почули, що у вересні поточного року дослідники океану звернули увагу, що Північний Льодовитий океан не почав замерзати, про причини та наслідки цього явища дізналися в зазначеній презентації.
Наступною стала презентація Себастіана Санісло під назвою «Вражаючі хімічні експерименти», під час якої він представив видовищні реакції різних сполук. Під час лекції кожен міг побачити, що таке хімія.
Після цього учасники стали свідками практичного заняття від Ержебет Когут, котра представила презентацією під назвою «Лиття паперу вдома». Учасники ознайомилися з процесом виготовлення паперу в домашніх умовах, що є гарним способом переробки побутової макулатури екологічно чистим та економним способом.
Далі присутні познайомились із цікавим і таємничим світом грибів, який представила Андреа Кепіч. Зокрема, дізналися, що спори грибів покриті хітиновмісним шаром, таким як панцир крабів, а також, що в ідеальних умовах ці спори можуть жити кілька сотень років, поки з них не розвинеться видимий гриб. Йшлося про особливість грибів, їх зв’язок з представниками тваринного та рослинного світу на певній території. Під час інтерактивної презентації було представлено ряд особливих сортів грибів.
Незвичайні лекції продовжилися презентацією Ференца Молнара під назвою «ДНК у склянці». Він представив складну молекулу ДНК, яка зберігає генетичну інформацію живих істот. Під час короткої, але змістовної презентації ми дізналися, що таке ДНК, яка її роль у виживанні істот та як ДНК можна витягти з рослин, зокрема, подивились на вилучення ДНК томата.
Заключну презентацію «Ночі дослідників» представив Габор Ваш на тему «Анатомія риби», під час якої відкрилася можливість вивчити зовнішню та внутрішню будову коропа. Це була надзвичайно цікава та корисна презентація як для студентів, так і для любителів риб.
(K. K./Kárpátalja hetilap)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися