NASA заплатить 25 тисяч і один долар за зразок гірської породи з Місяця
Американське космічне агентство (NASA) заплатить долар компанії в Колорадо за збір невеликої порції зразків гірських порід із поверхні Місяця, повідомляє BBC.
Lunar Outpost – одна з чотирьох компаній, з якими NASA уклало окремі контракти на загальну суму 25 001 долар за збір місячного реголіту (місячного ґрунту). NASA використовуватиме зібрані зразки у своїй програмі Artemis. У рамках програми США хоче знову доставити людей на Місяць до 2024 року. Ініціатива спрямована на створення бізнес-моделі для видобутку, продажу та використання ресурсів за межами Землі.
Інші три компанії-переможці – Masten Space Systems у Каліфорнії, Ispace, що базується в Токіо, та її європейська філія. NASA буде платити кожній компанії окремо за зібрані зразки, вагою від 50 до 500 грамів. «Компанії збирають зразки, а потім доводять це записами та іншими даними», – пише NASA у своїй заяві. Потім зразок ґрунту стає власністю космічного бюро.
Сума оплати настільки низька, оскільки NASA платить лише за збір реголіту, а не за транспортні витрати. Однак гроші зараз не є мотивацією для компаній, оскільки місії, як очікується, принесуть багато користі з наукової точки зору, наприклад, надання компаніям можливості практикувати збір породи на поверхні Місяця.
Lunar Outpost збирає гірські породи з Південного кута Місяця за допомогою робототехніки. Генеральний директор компанії Джастін Сайрус каже, що місія запланована на 2023 рік, але вони працюють із низкою компаній – у тому числі Blue Origin, пов’язаною з Джеффом Безосом, – щоб дістатися до Місяця, тому дата початку можлива і швидше.
Японський космос планує свою місію на 2022 рік, за що отримає 5000 доларів від НАСА. Виплати здійснюватимуться Космічним агентством трьома частинами.
Паралельно із заявою NASA, у четвер китайський космічний корабель Chang’o-5 стартував назад із Місяця зі зібраними зразками гірських порід.
MTI
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися