Українці зможуть лікувати онкологію за кордоном державним коштом
За програмою медичних гарантій українці зможуть лікувати за державні кошти за кордоном ті види раку, з яких в Україні медичну допомогу не надають, зокрема, раку молочної залози, легенів, шлунку і деяких інших.
Про це сказав заступник міністра охорони здоров’я України Андрій Семиволос на прес-конференції в Києві, що проводилась з нагоди Всесвітнього дня боротьби проти раку.
«Програма лікування українців за кордоном, надання тої допомоги, якої в нашій країні немає, в цьому році залишається. І вона була дещо збільшена в порівнянні з попередніми роками. Досить часто йдеться про трансплантацію. У людей з онкологічними захворюваннями – це трансплантація кісткового мозку», – зазначив він.
Разом з тим, Семиволос зауважив, що планується якомога швидше створити відповідну систему медпослуг в Україні.
«Із запровадженням системи трансплантації в Україні, ми сподіваємось, потреба пацієнтів у лікуванні за кордоном буде зменшена в рази. І залишаться за кордоном лише ті методи лікування, які або в країнах-лідерах, які це запроваджують, або це ще не в усьому світі», – додав він.
Своєю чергою, представник Національної служби здоров’я України Альона Горошко нагадала, що з 1 квітня 2020 року в Україні запрацює в повному обсязі програма медичних гарантій, яка включає в себе деякі заходи запобігання, виявлення та лікування онкологічних захворювань. «Розуміючи, наскільки поширеною є проблема онкологічних захворювань в Україні, які є другою причиною смертності в нашій країні, в межах програми медичних гарантій передбачені спеціальні послуги, які віднесені до категорії пріоритетних послуг, – раннього виявлення найбільш поширених онкологічних захворювань. Йдеться про раннє виявлення таких типів раку, як рак молочної залози, легенів, шлунку, матки й деяких інших. На цю програму у 2020 році передбачено 1 млрд грн і вона буде сконцентрована на людях старшого віку. Це спричинено тим, що з віком зростає ймовірність розвитку онкологічних захворювань, і саме ця категорія людей має отримувати більше уваги від системи охорони здоров’я щодо раннього виявлення. Такі послуги можна буде отримати за направленням лікаря «первинки», або спеціаліста, у якого обслуговується пацієнт, якщо підозрюється новоутворення», – пояснила Горошко.
За її словами, для людей, в кого вже діагностовано онкозахворювання, державна програма медичних гарантій передбачає 100% оплати за хіміотерапевтичне, радіологічне і хірургічне лікування.
Вона повідомила, що на сайті Національної служби здоров’я України (НСЗУ) буде оприлюднено перелік закладів в Україні, які надають той чи інший вид лікування, і до яких можна звернутися за отриманням меддопомоги.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися