Китай запустив «штучне Сонце»

Китай запустив «штучне Сонце»

11:03 Грудень 16, 2020

Життя 4129 4 хвилини

Magyar

Сенс існування ядерної енергетики важко заперечити, оскільки її доступність набагато оптимальніша, ніж можливість використання відновлюваних джерел енергії: вона виробляє енергію, навіть коли надворі вечір або штиль. І з цим важко посперечатися, як і з тим фактом, що в неї є жахливі побічні продукти та відходи.

Воно нам потрібно?

На щастя, виробництво енергії у світі дедалі більше покладається на різні поновлювані джерела, зокрема сонячну енергію. Значна кількість домогосподарств також долучається до цієї гри, що є особливим плюсом. Однак обійти ядерну енергетики аж ніяк не вийде, якщо ми хочемо відмовитись від трійці “вуглець-нафта-газ” протягом визначеного часу.

Отже, атом – необхідне зло, адже хоча він насправді не викидає СО2, називати його «чистою» енергією було б досить великим лукавством. По суті, це набагато краще, ніж, скажімо, спалювання вугілля, але відходи від атомної енергії, безумовно, токсичні для всього, з чим вони контактують, чи то земля, вода чи навіть повітря. Крім того, вони отруюють навколишнє середовище протягом 1000 років.

Атомна енергія

Ядерні реактори використовують енергію ділення ядер атомів, кінцевим продуктом якої є маса радіоактивних матеріалів. У той же час не тільки поділ ядер, але і їхнє злиття, тобто їх об’єднання, завжди супроводжується виділенням енергії. Цей процес також відбувається всередині Сонця, і він є джерелом енергії, необхідної для руху життя. І людство довго йшло до цієї мети, тобто до створення ядерного синтезу.

А Китай взяв і зробив це. Китай офіційно запустив власний термоядерний реактор для дослідження ядерного синтезу, який вчені назвали “штучним сонцем”. Реактор термоядерного синтезу, здатний відтворювати процеси, що відбуваються на Сонці, таким чином забезпечуючи виробництво енергії, яка може бути гідним супутником відновлюваних джерел енергії, а також може замінити потребу в енергії від поділу ядер.

На відміну від поділу, у ході синтезу не виділяється токсичних для світу відходів, як від звичайних ядерних реакторів. Щоправда реактор використовує потужне магнітне поле для плавлення гарячої плазми і може досягати температури понад 150 млн градусів за Цельсієм, все це безпечніше і чистіше, ніж використовувані дотепер технології.

Джерело:  (koponyeg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня