Тиха дипломатія: католицькому архієпископу дозволили повернутися до Білорусі
Тадеуш Кондрусевич, білоруський католицький архієпископ, повернувся до країни після успішного посередництва Папи Римського Франциска в Олександра Лукашенка, з проханням дозволити його поверненню.
Тадеуш Кондрусевич отримав заборону в’їзду до Білорусі після його критики силового розгону протестів проти результатів виборів президента, на яких, згідно з офіційними даними, переміг Олександр Лукашенко. Незважаючи на білоруське громадянство, влада заборонила йому в’їзд до країни, після повернення із сусідньої Польщі, де він долучався до святкового заходу.
74-річний архієпископ відслужив Різдвяну месу в кафедральному соборі Пресвятої Богородиці в Мінську в четвер і месу в Червоній церкві в п’ятницю, повідомив прессекретар Білоруської єпископської конференції, Юрій Санька. Він додав, що Кондрусевич висловлює вдячність усім, хто його підтримував та молився за його повернення.
Наприкінці серпня білоруські прикордонники не впустили Кондрусевича до країни після поверенення з Польщі. Лукашенко заявив, що архієпископ поїхав до Варшави для консультацій, де йому «дали конкретні доручення», тому він не зміг повернутися.
Пізніше архієпископ отримав офіційну відповідь від прикордонників про те, що його паспорт не дійсний. Міністерство внутрішніх справ заявило, що переглядатиме громадянство Кондрусевича та документи, які він подавав для його отримання.
Сам Кондрусевич заявив у Білостоці (Польща), що їздив до Польщі на месу і не зустрічався з тамтешніми лідерами.
Міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей 22 грудня оголосив, що президент Лукашенко, з поваги до папи Франциска, дозволив архієпископу повернутися до Білорусі.
«Тиха дипломатія часом ефективніша за гучність», – зазначив Петер Сійярто з цього приводу на своїй сторінці у соцмережі.
Міністр зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини 6 вересня звернувся у листі до Володимира Макея з проханням дозволити повернення католицького архієпископа Білорусі.
Католицька громада, яка налічує 1,4 мільйона віруючих, є другою за чисельністю в Білорусі після православної. Більшість католиків проживає у західній частині країни і значною мірою є представниками польської меншини.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися