Через понад 1,5 мільярда використаних медичних масок на Світовий океан чекає екологічна катастрофа
Як відомо, частинки пластику, який активно використовується при виготовленні захисних медичних масок, щорічно завдають величезної шкоди екосистемам усіх океанів.
А тепер екологи передрікають світові справжню катастрофу, яка викликана пандемією коронавірусу, адже понад півтора мільярда використаних захисних масок з 52 мільярдів, випущених цього року, потраплять до Світового океану. До такого висновку прийшла група експертів із захисту океану Oceans Asia.
Еко-активісти підрахували, що в результаті світової океан буде забруднений додатковими 6 тис. 240 тоннами пластику, оскільки маски роблять саме з його тонких волокон – поліпропілену, що розкладається протягом 450 років.
Крім цього, вони заявили, що дрібні частинки пластику, на які згодом розпадуться маски, заподіють дуже серйозної шкоди екосистемам океанів.
Так, директор організації Oceans Asia Гері Стокус зазначив, що забруднення пластиком стає причиною смерті 100 тисяч черепах і морських ссавців, понад мільйона птахів і величезної кількості риб та інших тварин щороку.
Також, «пластикеве забруднення» завдає шкоди індустрії туризму та рибному господарству на суму у близько 13 мільярдів доларів щорічно.
Тож, фахівці рекомендують урядам країн світу в якості одного із заходів заохочення використання багаторазових масок, а також пошук альтернатив одноразовим маскам, які мають в своєму складі пластик.
Нагадуємо, що велика частина населення використовує маску лише як засіб, що дозволяє не отримати штраф через діючий масочний режим, а не як засіб захисту. Тому її носять як завгодно і, в основному, неправильно.
Важливо, щоб маска щільно прикривала ніс і рот людини, не залишаючи зазорів. Експерти підкреслюють, що у захисних масок буває різна конструкція. І самі маски можуть бути багаторазового або одноразового використання.
Також існують маски, які вимагають зміни кожні 2, 4 або 6 годин. Тож, носити одну і ту ж одноразову маску щодня не варто. Таким чином, людина ризикує двічі інфікувати себе самого.
Під час зняття маски важливо не торкатися нею інших поверхонь, а якщо подібне все ж сталося, то краще ретельно вимити і поверхню, і руки з милом і обробити дезінфікуючим складом.
Якщо маска стала вологою, то її необхідно відразу ж замінити на нову.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися