У 2020 році британські дослідники виявили понад 500 нових видів живих організмів

У 2020 році британські дослідники виявили понад 500 нових видів живих організмів

18:55 Січень 3, 2021

Життя 2640 4 хвилини

Magyar

Минулого року були виявлені нові види найрізноманітніших живих організмів, від метеликів до мавп. Наприклад, у М’янмі ідентифікували нові види мавп, на Фолклендських островах – новий вид пластинчастовусих комах, а в Новій Гвінеї – досі невідомий вид водоростей.

Popa langur
Джерело: WIKIPEDIA

У 2020 році працівники музею дали назви досі невідомим лишайникам, осам, качиним крабам, крихітним тарантулам і саламандрам, що не мають легенів.

«У рік, коли загальна вага біомаси менша за масу штучних, створених людиною об’єктів, здається, наче нам потрібно якомога швидше задокументувати те, що ми втрачаємо. 503 нещодавно відкриті види нагадують нам, що ми єдиний вид істот з надзвичайною силою, який тримає долю багатьох інших видів у своїх руках», – каже науковий директор музею Тім Літтлвуд.

На сьогодні експертам відомі майже два мільйони різних форм життя на Землі, але їхня справжня кількість може бути значно більшою за попередні розрахунки – 8,7 мільйона.

Усе це завдяки тому, що нові методи аналізу ДНК дозволили виявити відмінності між схожими на перший погляд організмами.

Несподівані повороти долі також відіграли свою роль у кожному відкритті. Новий паразитичний хробак під назвою Pseudoacanthocephalus goodmani був виявлений у фекаліях жаби Amietophrynus gutturalis після того, як вона випадково потрапила в Кембридж з багажем одного туриста. Тварина навіть побувала в пральній машині разом з одягом, перш ніж її помітили.

Близько 80 мільйонів екземплярів з колекції музею також дали нові відкриття. Один із нових видів, безлегенева саламандра Oedipina ecuatoriana, відома з єдиного екземпляра, який шукали понад 100 років, і з тих пір належить музею. Ці червоподібні земноводні живуть, занурившись у ґрунт тропічних лісів і дихаючи через шкіру.

Найбільш вражаючим стало відкриття виду мавп під назвою Trachypithecus popa (Popa langur), який раніше плутали з іншими видами. Він мешкає на боці згаслого вулкана в М’янмі, але був ідентифікований у колекції музею на основі шкір та кісток, що пролежали там понад 100 років. Trachypithecus popa вважається видом на межі зникнення, в дикій природі живе лише 200–260 його особин.

«Ми сподіваємося, що виявлення нових видів допоможе захистити їх», – зазначив куратор музею ссавців.

Більшість відкриттів стосувалися ряду жуків: було ідентифіковано 170 нових видів, зокрема жука-скарабея на Новій Гвінеї, жуків-пазурів у Бразилії та маленького болотного жука в Малаві. Експерти виявили 70 нових видів ос, три – бджіл, 9 – молі, 6 – сороканіжок, 9 – плоских червів, 10 – мохових тварин та один новий вид метеликів.

Минулого року співробітники Музею природознавства дали назву 122 новим скам’янілим видам та 10 новим мінералам, що стало значним досягненням, оскільки на сьогодні науці відомо лише приблизно 6000 мінералів.

Джерело: Guardian/MTI/origo.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня