У Східному Середземномор’ї гинуть популяції морських тварин
Згідно з дослідженням, проведеним австрійськими дослідниками, морські тварини в Східному Середземномор’ї не встигають адаптуватися до інтенсивного потепління води: біля узбережжя Ізраїлю на деяких глибинах близько 95% місцевих видів живих організмів вже зникли. Одночасно в цьому районі з’явилася велика кількість тропічних представників фауни.
Води поблизу Ізраїлю є найтеплішими частинами Середземного моря. Дотепер корінні види успішно адаптувалися тут до нових умов, але, мабуть, досягли межі своєї можливості пристосовуватись. Унаслідок зміни клімату за останні десятиліття прибережні води швидко і сильно потеплішали, що унеможливило пристосування живих організмів, ідеться в повідомленні міжнародної групи дослідників, яку очолює Паоло Альбано, професор факультету палеонтології Віденського університету.
Експерти зосередили свою увагу на групі морських м’якунів, до якої входять равлики та молюски. Сучасний стан вони порівнювали з історичною ситуацією, реконструйованою на основі залишків, знайдених на морському дні. Найбільша різниця була виявлена в місцях проживання мілководних організмів. У тамтешньому осаді не знайшли жодного представника близько 95% морських тварин. На думку дослідників, це ознака того, що ці види стали рідкісними або просто зникли кілька десятиліть тому. За словами Альбано, це також явна ознака краху видового різноманіття, адже багато знайдених тварин не досягли розміру, необхідного для розмноження.
Водночас ситуація з новими тропічними видами, які іммігрували з Червоного моря через Суецький канал у ХІХ столітті, інакша. Середземномор’я на цій ділянці майже повністю позбавлене місцевих видів, тоді як дайвери скрізь стикаються з популяціями тропічних морських тварин. На відміну від мілководдя, види, що живуть у припливних діапазонах, були краще пристосовані до більш високих температур. Зміни не помітні також у глибоководних районах, оскільки підвищення температури там менш інтенсивне, пишуть учені у своєму дослідженні, опублікованому в науковому журналі Proceedings of the Royal Society B: Biological Sciences.
Джерело: (hvg.hu)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися