Земля обертається дедалі швидше
Земля обертається швидше, ніж раніше, і це може дещо негативно позначитися на технологічних інструментах, які ми використовуємо – повідомив портал IFL Science. На швидкість обертання впливає кілька факторів, найважливіший з яких – наскільки близько знаходиться Місяць до нашої планети.
Раніше найкоротший день фіксували у 2005 році, але минулого року цей рекорд був побитий 28 разів.
Звичайно, зміна не була суттєвою: в середньому дні 2020 року були лише на 0,5 мілісекунди – тобто на одну тисячну секунди коротшими, ніж раніше.
Проте за прогнозами вчених 2021 буде ще коротшим, за їхніми розрахунками середній день у цьому році буде на 0,05 мс коротшим.
Однак у минулому все було прямо протилежним, тобто обертання Землі іноді сповільнювалось. Через це раніше доводилося використовувати так звані високосні секунди, але зараз, мабуть, знадобляться “від’ємні високосні секунди”.
Хоча зміна швидкості обертання безпосередньо не впливає на нас, вона впливає на технологію, яку ми використовуємо.
Зв’язок із супутниками та комп’ютерними технологіями може бути порушений із часом.
Наприклад, у 2012 році одного разу зупинився Reddit, оскільки основна операційна система Linux не могла належним чином упоратись із затримкою часу.
Крім того, у майбутньому може змінитися не тільки швидкість обертання Землі, але і те, скільки днів потрібно нашій планеті, щоб обернутися навколо Сонця.
Вивчаючи корали, сформовані сотні мільйонів років тому, дослідники дійшли висновку, що у той час земля за один рік оберталася усього 420 разів. Однак згодом значення поступово впало до 365.
Джерело: hvg.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися