Влада Пуерто-Ріко підтримує ідею відновлення гігантського телескопу, який шукає прибульців

Влада Пуерто-Ріко підтримує ідею відновлення гігантського телескопу, який шукає прибульців

11:19 Січень 20, 2021

Життя 2594 4 хвилини

Magyar

Велетенський  радіотелескоп у знаменитій обсерваторії Аресібо в Пуерто-Ріко обвалився ще 1 грудня минулого року. Катастрофа стала великим ударом для вчених усього світу, які за допомогою телескопа шукали сліди планет, астероїдів та позаземного життя. Зараз уряд Пуерто-Ріко оголосив, що знаменитий телескоп буде відновлений.

Телескопом у Пуерто-Ріко користувались близько 250 дослідників по всьому світу і він був однією з головних туристичних визначних пам’яток острова, який відвідували близько 90 тисяч подорожуючих на рік. Телескоп був побудований у 1960-х роках за фінансування Міністерства оборони країни в рамках розробки оборони від антибалістичних ракет. За 57 років експлуатації він витримав урагани, вологість, пару та низку сильних землетрусів.

Гігантський телескоп допомагав вченим спостерігати за астероїдами всесвіту, що прямують до Землі, підтримав дослідження лауреатів Нобелівської премії та визначив, чи можна заселити нещодавно відкриті планети.

Телескоп завширшки 305 метрів також з’явився у фільмах про Джеймса-Бонда, з Джоні Фостером у головній ролі («Зв’язок» та «Золоте око»).

Реконструкція може розпочатися найближчим часом

Губернатор Пуерто-Ріко Ванда Васкес Гарсед нещодавно підписала розпорядження про фінансування робіт по відновленню зруйнованого радіотелескопу «Аресібо» на суму  8 млн доларів. Розпорядження одночасно оголошує реконструкцію обсерваторії пріоритетом, а розташування телескопа – історичною територією.

8 мільйонів доларів згідно з планами має вистачити на прибирання уламків після руйнування платформи й антени, а також на  проєктування нового телескопу.

(фото) «Аресібо» в розквіті сил Джерело: Nature

Уряд Пуерто-Ріко вважає, що крах радіотелескопа відкриває величезну можливість перепроєктувати установку з урахуванням сучасного досвіду та рекомендацій наукової спільноти. Таким чином, продумуючи десятки років заздалегідь, об’єкт знову матиме надзвичайне значення після його перебудови.

Китайський гігантський телескоп

Зараз у світі існує єдиний радіотелескоп, подібний до обсерваторії Аресібо, але набагато більший, і знаходиться він у Китаї.

Діаметром півкілометра та периметром 1,6-кілометра FAST (Five-hundred-meter Aperture Spherical Radio Telescope) був зібраний із 4450 трикутних алюмінієвих панелей довжиною 11 метрів і був завершений у 2016 році, після майже 5 років будівництва. 

(фото) Панорамний вид на китайський радіотелескоп FAST Джерело: XINHUA via AFP

Китайський телескоп у Пінгтані, провінція Куйчоу,  втричі чутливіший за Аресібо. Він оточений п’ятьма кілометрами бездротових зон, де заборонено використання  мобільних телефонів та комп’ютерів.

За даними Китаю, з 2021 року вони прийматимуть  іноземних дослідників, які хочуть провести вимірювання за допомогою їхнього телескопа. Телескоп у горах південно-західного Китаю – єдиний пристрій такого калібру, який приймає іноземних астрономів після обвалу гігантського телескопа в Пуерто-Ріко.

Джерело: (origo.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня