Більшість українців не готова вакцинуватися від коронавірусу - опитування
Більшість опитаних українців (52%) не готові отримати вакцину від коронавірусу, навіть якщо вона буде безкоштовною. 39% громадян на вакцинацію згодні, свідчать результати опитування Соціологічної групи Рейтинг.
43% респондентів висловили згоду піти на щеплення за умови, що за неї не треба буде платити.
Найбільше противників COVID-вакцинації серед людей середнього віку (30-49 років), жінок, жителів невеликих міст і тих, хто не боїться заразитися.
Зазначається, що підтримувати безкоштовну вакцинацію стали менше. У листопаді 2020 року за безкоштовне щеплення виступали 55% опитаних. При цьому кількість тих, хто готовий зробити щеплення платною вакциною, дещо зросла.
Введення карантину з 8 по 24 січня 2021 року підтримують 51% громадян, проти локдауну – 46%. Підтримка обмежень знизилася – в кінці минулого року їх підтримували 56%.
40% вважають, що карантин посприяє зменшенню інфікування (в грудні – 52%), 55% – вважають по-іншому. Навіть серед тих, хто підтримує локдаун, третина не вважає, що він буде ефективним.
Уже перехворіли або хворіють зараз – так вважають 16% громадян. Більшість (80%) упевнені, що не заражалися і 4% не змогли відповісти на питання.
Соціологи наголошують, що зафіксовано значне зниження хвилювань і переживань через те, що самі респонденти або їхні близькі захворіють на коронавірус.
У листопаді захворіти боялися 57% опитаних, а в січні – вже 40%. Побоюються, що захворіють рідні – 78%, а в листопаді таких було 87%.
Найбільше переживають, що зможуть заразитися, люди старшого віку і жінки.
Часто цікавляться новинами про COVID-19 половина (51%) опитаних громадян, проявляють інтерес час від часу 26%, 12% – рідко, а 10% ця інформація абсолютно не хвилює.
Найбільше уваги до новин про коронавірус проявляють люди старших вікових груп.
Усього 14-16 січня методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів було опитано 1600 респондентів у віці від 18 років і старше. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більш як 2,4%.\
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися