У Німеччині з COVID-19 боротимуться за допомогою антитіл. Схоже лікували Дональда Трампа

У Німеччині з COVID-19 боротимуться за допомогою антитіл. Схоже лікували Дональда Трампа

09:00 Січень 25, 2021

Життя 2864 4 хвилини

Magyar

Міністр охорони здоров’я Німеччини Єнс Шпан оголосив про закупівлю 200 тисяч доз експериментального препарату від коронавірусу на основі антитіл. Подібними препаратами від COVID-19 лікували й експрезидента США Дональда Трампа.

Про закупівлю препарату Шпан повідомив в інтерв’ю тижневику Bild am Sonntag. За його словами, на придбання 200 тисяч доз препарату федеральний уряд витратив 400 мільйонів євро — тобто одна доза коштує 2000 євро.

«Вони (антитіла — ред.) працюють як пасивна вакцинація. Введення антитіл може допомогти пацієнтам у групі ризику на початковому етапі, щоб у них не виробилося серйозніших симптомів хвороби», — пояснив Шпан.

За словами очільника німецького МОЗ, препарати на основі антитіл лікарі виписуватимуть пацієнтам на індивідуальній основі. Крім того, призначені вони лише для дорослих, у яких COVID-19 протікає в легкій формі або із дещо посиленими симптомами.

За даними Bild am Sonntag, німецький уряд домовився про закупівлю антитіл у двох американських компаній — Eli Lilly та Regeneron. Саме препаратом останньої лікували експрезидента США Дональда Трампа, коли в нього виявили коронавірус у жовтні 2020 року.

Препарати на основі антитіл уже схвалив Інститут Пауля Ерліха — установа, яка сертифікує ліки й вакцини в Німеччині. Країна стала першою в ЄС, хто схвалив такі ліки до використання.

Препарати мають поступово з’явитися в спеціалізованих німецьких лікарнях протягом найближчих тижнів. Вони будуть доступні безкоштовно.

А що це за препарати на основі антитіл?

Йдеться про моноклональні антитіла — тобто групу однакових антитіл, створених у лабораторних умовах, які ідентифікують певну ділянку вірусу. На відміну від препаратів на основі моноклональних тіл, вакцинація призводить до вироблення поліклональних антитіл, які розпізнають різні ділянки вірусу.

Препарати на основі антитіл мають на меті скоротити кількість вірусних часток в організмі, а отже, — полегшити перебіг хвороби та прискорити одужання. Однак такі ліки не допомагають у разі тяжких випадків COVID-19.

Препарати, які собі замовив німецький уряд, ще в листопаді 2020 року схвалили для екстреного використання у США. Попередні дані свідчать, що найбільш дієвим препарат є для людей, у яких до того не було антитіл. А втім, достатніх даних для підтвердження дієвості ліків наразі немає.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня