Росія вийшла з американського місячного проєкту Gateway

Росія вийшла з американського місячного проєкту Gateway

13:55 Січень 26, 2021

Життя 2093 5 хвилин

Magyar

Росія ухвалила рішення вийти з американського проєкту з вивчення Місяця під назвою Gateway, але готова продовжити професійний діалог зі США, –   підтвердила в понеділок російська державна космічна компанія “Роскосмос”.

Lunar Orbital Platform – Gateway  – це станція, яка повинна бути створена  на орбіті Місяця, у будівництві якої також бере участь Європейське космічне агентство (ESA) на основі угоди, підписаної в жовтні минулого року.

Генеральний директор Роскосмосу Дмитро Рогозін у понеділок  на своєму Telegram-каналі заявив, що Росія не зацікавлена ​​в участі в американському проєкті з вивчення Місяця. Рогозін відреагував на повідомлення в пресі про те, що російських учасників виключили з групи експертів, які консультуються щодо будівництва Gateway.  “Як нас можуть виключити з місячної групи, якщо ми ніколи не були її членами? Так, NASA – американське космічне агентство – кілька разів надсилало нам деякі документи та проводило брифінги (не консультації, а лише брифінги). Але ми неодноразово заявляли, що готові взяти участь у проєкті, в якому всі учасники будуть  рівними”, – написав Генеральний директор Роскосмосу. порекомендував NASA взяти до уваги принципи міжнародного співробітництва в рамках функціонування Міжнародної космічної станції.

“Те, що NASA зараз хоче здійснити на Місяці, – це американський проєкт із обмеженою участю зовнішніх партнерів. Для нас це не цікаво”, – зазначив Рогозін. Він нагадав, що з цього року Росія має власну програму досліджень Місяця і планує запустити місячну програму за участі людей з 2028 року. Він висловив сподівання, що американська сторона розгляне російську пропозицію зробити один із шлюзів станції, що обертається навколо Місяця, придатним для підключення російського космічного корабля “Орёл” і дублювання складних систем у далекому космосі.

У своїй заяві в понеділок Росмосмос наголосив на важливості збереження науково-технічного потенціалу для дистанційного дослідження космосу, зазначивши, що російська сторона моніторить ситуацію і готова продовжувати діалог зі США з питань, що становлять становлять обопільний інтерес.

Рогозін у жовтні минулого року на 71-й Міжнародній конференції з космічних досліджень оголосив, що Росія не готується відігравати значну роль у створенні Місячної орбітальної платформи Lunar Orbital Platform – Gateway. Він обґрунтував це тим, що проєкт, – у тодішній його формі –   був принципово необхідним для вирішення завдань  американської сторони.

29 жовтня 2020 року NASA та Європейське космічне агентство підписали угоду про співпрацю у створенні навколомісячної станції Gateway у рамках програми Artemis. Відповідно до цієї угоди ЄКА створить населені та дозаправні модулі, а також забезпечить зв’язок станції з поверхнею Місяця. Крім того, ЄКА надасть два європейські сервісні модулі для пілотованого космічного корабля NASA Orion, які включатимуть маршові двигуни і забезпечуватимуть капсулу енергією, водою та киснем у рамках польотів за програмою Artemis.

У липні минулого року Рогозін заявив, що Росія та Китай обговорили питання співпраці у космічних дослідженнях, включаючи можливе створення наукової місячної бази. За його словами, сторони домовились розпочати переговори щодо своїх ідей, а базовий проєкт, який створять на Місяці, буде відкритий для всіх, включаючи американців.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня