Програма Безпеки дорожнього руху виконана чи провалилася? Що кажуть посадовці, а що цифри

Програма Безпеки дорожнього руху виконана чи провалилася? Що кажуть посадовці, а що цифри

14:19 Лютий 15, 2021

Життя 2191 6 хвилин

Magyar

Наприкінці минулого року уряд затвердив нову Державну програму підвищення рівня безпеки дорожнього руху аж до 2023 р. До цього часу діяла програма, яка була затверджена ще урядом Гройсмана у 2015 р.

Програма фінансується за рахунок Дорожнього фонду, який наповнюється за рахунок акцизних податків з пального і транспортних засобів, ввізного мита на нафтопродукти і транспортні засоби та штрафів щодо недотримання габаритно-вагових норм. Щороку на програму виділяють 5% з Доходів дорожнього фонду.

Головною метою цієї програми є зниження рівня смертності внаслідок ДТП на 30% до 2024 р. у порівнянні з 2019. На реалізацію програми виділено 2,4 млрд грн у поточному році. За ці кошти планують побудувати нові кільцеві розв’язки, освітлені пішохідні переходи та світлофори на вимогу, встановити комплекси зважування в русі та майданчики, збільшити кількість камер автофіксації ще на 125 одиниць, придбати для поліції спецавтомобілі для перевірки вулично-дорожньої мережі та технічного стану транспортних засобів, передає Юрліга.

Таким чином, прагнуть зменшити рівень смертності на дорогах на 50% до 2030р. Про це заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Які результати попередніх програмам?

У 2018р. очікуваний ефект від програми визначили на рівні не більше 6,5 смертей на 100 тисяч осіб населення, наступного року — 5, а у 2020-му лише 4.

Однак, якщо подивитися на дані Нацполіції, то кількість загиблих внаслідок ДТП щороку збільшується. Фактично, на 100 тисяч осіб населення кількість загиблих склала 7,9 у 2018-му, 8,2 роком пізніше і 8,5 у 2020-му, підрахували на порталі Слово і Діло. Отож, до очікуваних показників Програми навіть не наблизилися.

Як пояснив Владислав Криклій, програма почала виконуватися тільки в минулому році. У 2018-му програма зовсім не виконувалася, 2019-му — на 38%. У держбюджеті кошти були виділені, однак не використані.

За словами голови Державного агентства інфраструктурних проектів Кирила Хомякова, Програма безпеки дорожнього руху за 2020р. була виконана на 100%, передає Еспресо. Однак, при цьому чиновник не згадує про показники смертності на дорогах, який виконано не було. На наступні три роки Кабмін затвердив чергову програму безпеки дорожнього руху, уже із значно вищими прогнозними показниками смертності.

На дорогах України щороку гине понад п’ять тисяч людей

У Кабміні прогнозують, що показники смертності на дорогах у 2021-му не перевищуватимуть 11,3 людини на 100 тисяч населення, у 2022-му зменшаться до 10,1, у 2023-му — 8,8 людей. Цифри значно більші, ніж у попередніх роках через те, що при підрахунку враховували статистичні дані людей, які загинули не тільки на місці аварії, а й померли від травм у лікарнях протягом 30 днів. За статистикою, з 2017-го по 2019р. на дорогах внаслідок аварій щороку гине в середньому понад п’ять тисяч людей.

Три з чотирьох помирають, не потрапивши до лікарні

Згідно з офіційною статистикою, в Україні смертельних ДТП в 5 разів більше, ніж в країнах ЄС, передає Економічна правда. При цьому, в Україні помирають 76% травмованих на догоспітальному етапі. У країнах ЄС цей показник становить 28%.

Київ-Чоп – найнебезпечніша дорога України

За 9 місяців 2020р. на дорогах України державного значення трапилося майже чотири тисячі ДТП, під час яких загинуло 948 людей та майже 5 тисяч було травмовано, інформує портал Слово і Діло.

Найбільша кількість ДТП сталася на трасі М-06 Київ — Чоп, — 469 аварій. Найнебезпечніші ділянки у Закарпатській області у селах Абранка, Чинадієво, Кольчино, у Мукачеві та селах Клячаново, Старе Давидково, Кайданово, Середнє, Глибоке, Великі Лази, Розівка, Холмок, Ратівці, та у Чопі.

На другому місці за кількістю аварій траса М-03 Київ — Харків — Довжанський. На третьому місці одеська траса М-05 Київ — Одеса.

Оксана ЧОПАК

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня