Електроенергію планують передавати на Землю з космосу
Розроблена американськими дослідниками космічна панель, яка здатна збирати та передавати енергію Сонця, у майбутньому зможе спрямовувати її в будь-яку частину Землі.
Експериментальний модуль відправили в космос за допомогою безпілотника
Учені, які працюють у Пентагоні, успішно випробували панель розміром з коробку для піци. Це прототип майбутньої системи, що зможе забезпечувати живлення де-завгодно на Землі, йдеться на сайті американського телеканалу CNN.
Панель PRAM (фотоелектричний радіочастотний антенний модуль) була запущена в космос у травні 2020 року за допомогою безпілотника Pentagon X-37B. Дрон долає відстань навколо Землі протягом 90 хвилин.
Панель призначена для використання космічного світла, яке не проходить через атмосферу Землі.
У цих променях присутня енергія блакитних хвиль, тому вона набагато потужніша, ніж сонячне світло, що досягає нашої планети. Синє світло розсіюється в атмосфері, саме тому небо здається блакитним.
Це може стати революцією у виробництві енергії в майбутньому
«У космосі значно більша кількість сонячного світла», – каже Пол Жаффе, один із розробників проєкту.
Недавні дослідження показали, що панель розміром 30 на 30 сантиметрів може виробляти й передавати приблизно 10 Вт енергії. Такої кількості достатньо для запуску планшета.
У довгостроковій перспективі планується об’єднати десятки панелей. У разі успіху, цей проєкт може стати революційним у виробництві та доставці енергії у найвіддаленіші куточки світу.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися