Картину Бенксі спалили, знищили та продали як віртуальний актив
У нью-йоркському парку провели публічну акцію спалення, – яка транслювалася в прямому ефірі – картини відомого британського вуличного художника Бенксі під назвою Morons (Дурні), “конвертувавши” її таким чином у віртуальний актив, та продали її як цифровий витвір мистецтва за ціну в рази більшу за стартову.
Покупець заплатив за право власності на токенізоване зображення (ідею) трафаретного друку 2006 року на ринку NFT (non-fungible, незамінних токенів) криптовалютою під назвою ефір за поточним курсом обміну, який дорівнює 380 000 доларам США, тому покупку можна також розглядати як інвестицію. Токенізація означає перетворення речей на цифровий пристрій. У випадку цифрових витворів мистецтва криптовалютний блокчейн фіксує, кому саме належить одиниця товару.
Блокчейн-компанія Injective Protocol провела публічну акцію спалення картини відомого британського вуличного художника Бенксі, “конвертувавши” її таким чином у віртуальний актив – невзаємозамінний токен (NFT).
Йдеться про чорно-білу роботу графіті-художника Бенксі під назвою “Morons” (Дурні), придбану в січні в одній з галерей Нью-Йорка за 95 тис. доларів. На картині, з автографом автора, був зображений аукціон витворів мистецтва, на якому люди роблять ставки на картину з написом “Не можу повірити, що ви дурні, справді купуєте цей непотріб!”
На думку мистецтвознавців, спочатку сама картина, а також і трюк з її спаленням, є критикою ринку скарбів мистецтва.
Можливо, блокчейн висміює “дурнів”-колекціонерів мистецтва, які купують картину та в яких вистачає грошей для того, щоб буквально спалити їх, – йдеться у спеціальному звіті з аукціону мистецтв від ВВС.
Як тільки закріплена на демонстраційному стенді картина перетворилася на попіл, представники Injective Protocol, використовуючи блокчейн-технології, створили, як і було заявлено, “унікальний віртуальний актив”. За словами представника компанії, ніхто раніше не перетворював справжній витвір мистецтва в цифровий токен.
Речник компанії пояснив, що організатори розглядають акцію як якесь візуальне вираження артистичного дійства в реальному часі. “Ми спеціально вибрали роботу Бенксі, оскільки раніше він сам знищив одне зі своїх творінь на аукціоні”, – додав представник блокчейн-компанії.
Спочатку NFT починався як формат продажу інтернет-мемів, а потім ставав дедалі популярнішим, наприклад нещодавно цифровий витвір мистецтва під назвою Nyan Cat був проданий за 600 000 доларів. Відомі художники також починають ним користуватися, припускаючи, як повідомляє ВВС, що незамінні токени починають входити в мейнстрім мистецької торгівлі. Музикант на ім’я Grimes вже виставив на аукціон цифрові твори на загальну суму 6 мільйонів доларів. 254-річний аукціонний будинок Christie’s минулого місяця провів перший аукціон у своїй історії виключно з цифрових робіт митця Майка Вінкельмана, відомого також під псевдонімом Beike.
Джерело: MTI
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися