NASA успішно випробувала найпотужнішу у світі космічну ракету
Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США (NASA) успішно випробувало найпотужнішу у світі космічну ракету, – повідомив інформаційний портал BBC.
Під час випробування всі чотири ракети під назвою SLS (Space Launch System) працювали більше восьми хвилин, тобто рівно стільки, скільки триває переліт із землі в космос. Це вже друге випробування пускової установки ракети-носія після того, як перше виявилося невдалим через несправність гідравлічної системи.
Згідно з планами, вперше з 1972 року SLS, який є навіть потужнішим за ракету-носій “Сатурн-V” епохи Аполлона, – доставлятиме астронавтів на Місяць цього десятиліття. Місія є частиною проєкту NASA Артеміда, яка розпочалася у 2017 році. Ракета складається з центрального сердечника, а також чотирьох двигунів RS-25 внизу конструкції та двох менших ракетних двигунів (SRB) по боках.
Випробування розпочались у четвер увечері о 21:37 у центрі космічних польотів імені Джона Стенніса в штаті Міссісіпі, поблизу затоки Сент-Луїс. Центральний сердечник був прикріплений до гігантського випробувального стенду під назвою B-2. У момент запуску двигунів піднялась величезна хмара, а земля затремтіла. Хмара була настільки великою, що її було видно і на супутниковому знімку Goes-16. Хоча метою експерименту було вісім хвилин роботи двигунів, дослідники NASA та Boeing змогли зібрати ключові дані за 250 секунд.
Перший безпілотний запуск запланований на осінь 2021 року, а перший пілотований Artemis 2 – на 2023 рік. Повідомляється, що перш ніж запустити двигуни, в баки ракети заправили на понад 2,6 мільйона галонів палива.
Система в базовій версії буде здатна виводити 95 тонн вантажу на опорну орбіту. Подальший розвиток конструкції ракети-носія має забезпечити збільшення вантажопідйомності до 130 тонн. Вона стане найпотужнішою космічною ракетою в світі.
Джерело: MTI
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися