Американські дослідники виростили мишачі ембріони у штучній матці
Інженери MIT провели новаторські дослідження для успішного розведення життєздатних гризунів у матці, створеній зі штучних матеріалів.
Із результатів дослідження, опублікованого в науковому журналі MIT Technology Review, виявляється, що подібні технології можуть бути використані і у випадку людського плоду, хоча це порушить низку етичних, моральних та релігійних проблем.
Професор Джейкоб Ханна, яка керувала експериментами, каже що тканини, виготовлені спеціальним чином, можуть бути надзвичайно корисними з медичної точки зору, оскільки вони можуть бути використані для заміщення клітин, які можна отримати лише з плодів, коли трапляються викидні.
Під час вагітності миші Ганна та її колеги вводили кров із людської пуповини у скляний флакон, який струшували, після чого його насичували киснем високого тиску.
У результаті клітини наповнилися киснем, а органи зародку також почали нормально функціонувати. Далі п’ятиденний плід вилучили з вагітної миші, після чого його протягом тижня вирощували у штучній матці зі скла, але через відсутність плаценти з часом у “матці” закінчилось повітря і зародки загинули.
Незважаючи на все це, результати дослідження можна оцінити як серйозний крок уперед, оскільки тепер вченим вперше вдалося утримати плід живим протягом кількох днів, без прикріплення до материнського тіла.
Якщо подібний експеримент можна було б проводити з людськими ембріонами, це означало б, що протягом першого триместру вчені могли б створити плід із кінцівками без людської матки, за допомогою скляного флакону чи пробірки. Ганна погодилася, що подібні дослідження будуть неетичними, хоча вона вважає, що варто розглянути цю технологію у галузі вилучення стовбурових клітин, навіть якщо такий метод є морально неприйнятним для багатьох.
Джерело: liner.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися