Добре відомий вірус може стати диво-зброєю проти смертельної пухлини мозку

Добре відомий вірус може стати диво-зброєю проти смертельної пухлини мозку

19:10 Березень 28, 2021

Життя 2967 3 хвилини

Magyar

У новому американському дослідженні йдеться про те, що вірус Зіка активує імунні клітини, які вбивають агресивні пухлинні клітини в мозку мишей.

Згідно з дослідженням, дані про яке опубліковані на сайті Університету Вашингтона в Сент-Луїсі, результати можуть привести до створення нового імунотерапевтичного препарату й дати надію на продукування довготривалої імунологічної пам’яті, що попередить рецидиви впродовж щонайменше 18 місяців.

Мишам ввели клітини пухлини головного мозку, а через тиждень у новоутворення, які стрімко розросталися, одним мишам ввели вірус Зіка, а іншим – стерильний фізрозчин. Вірус значно збільшив шанси на виживання тварин, піднявши їх у випадку одних ракових клітин з 10% до 63%, а інших – з нуля до 37%.

Подальший аналіз показав, що вірус викликав появу навколо пухлини великої кількості різних імунних клітин, зокрема так званих цитотоксичних, або Т-клітин-кілерів, які знищують вірус та ракові клітини в організмі.

Ще більш важливим є те, що лікування вірусом Зіка розвинуло тривалу імунну пам’ять. Дослідники пересадили ракові клітини в іншу половину мозку мишей через півтора року після першої пухлини. Усі тварини, крім однієї, нейтралізували пухлину протягом кількох тижнів.

Дослідження, опубліковане також у науковому виданні JCI Insight, припускає, що вірус Зіка може стати ключем до імунотерапії пухлини головного мозку, відомої як гліобластома.

Доведено, що метод ефективний при лікуванні раку крові, шкіри та деяких інших органів, проте ураженим найагресивнішою формою пухлин головного мозку, гліобластомою, дотепер допомагав лише обмежено.

«Він поширюється настільки швидко, що ми не можемо назавжди зупинити його жодним втручанням. Ми можемо лікувати пухлину, але рак повертається швидко і неминуче. Під час використання вірусу Зіка імунна система підсилюється, щоб реагувати на неефективну в інших випадках імунотерапію. Це також може запобігти поверненню пухлини», – пояснює Мілан Г.Чеда, співавтор дослідження.

Гліобластома – найбільш розповсюджена і найбільш агресивна форма пухлин мозку. У США щорічно виявляють близько 12 тисяч випадків цієї недуги, середня тривалість життя після діагностики становить 14 місяців.

(MTI/Origo)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня