Африканський лісовий слон потрапив до категорії зникаючих

Африканський лісовий слон потрапив до категорії зникаючих

09:48 Березень 31, 2021

Життя 4368 4 хвилини

Magyar

Через нелегальне полювання та втрату середовища проживання лісовий слон (Loxodonta cyclotis) потрапив до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи (МСОП) та був визнаний таким, що перебуває під загрозою зникнення.

Це найбільш вразлива категорія з трьох рівнів вразливості. Трохи більш поширений африканський слон (Loxodonta africana) був включений до другої категорії – це тварини, що перебувають під критичною загрозою вимирання.

До цього часу два види африканських слонів – лісові та саванні – були в одному списку та належали до третьої категорії тварин, що перебувають під загрозою зникнення.

Однак за 31 рік кількість лісових слонів впала на 86 відсотків, а африканських – на 60 відсотків за останні 50 років, – повідомила минулого четверга IUCN. Темпи браконьєрства значно зросли з 2008 року, а в 2016 році організація оцінила чисельність особин двох видів у 415 тисяч.

„Слони відіграють ключову роль в екосистемі Африки. Нам необхідно терміново припинити браконьєрство та забезпечити захист середовища, необхідного для життя цих тварин”, – каже Бруно Оберле, генеральний директор МСОП.

На думку експерта, вже є успішні приклади, які слід широко використовувати. За даними МСОП, в Габон і Конго кількість особин диких слонів стабілізувалась. Кількість лісових слонів у заповіднику Каванго-Замбезі на річці Замбезі, що знаходиться між Анголою, Ботсваною, Намібією, Замбією та Зімбабве, збільшилася.

Тим часом торгівля слоновою кісткою процвітає. За даними, зібраними Traffic, від імені підписантів Конвенції ООН про міжнародну торгівлю вимираючими видами (CITES) у 2019 році було вилучено 42,5 тонни слонової кістки, що на 30 відсотків більше, ніж роком раніше. Однак країни, де протягом п’яти років вилучили 35 відсотків сировини, за останні три роки даних не надавали.

„Торгівля слоновою кісткою знаходиться в руках глобальних злочинних організацій. Більшості причетних до цього все ще вдається втекти без покарання”, – заявила Даніела Фрейєр, співробітник Pro Wildlife Animal Welfare.

За підрахунками, щороку близько 30 000 слонів стають жертвами браконьєрів. „Виявлено лише 10 відсотків контрабанди слонової кістки”, – наголосила Фрейєр. Епідемія коронавірусу також має серйозний вплив на збереження тварин та дикої природи. Більш ніж у половині заповідних територій Африки заходи проти дикої природи доводилося зменшувати або взагалі припиняти. У відповідних країнах фінансова підтримка районів впала через крах економіки та відсутність туризму.

На півдні Африки, крім полювання, слонам загрожує також і втрата середовища проживання. МСОП оновлює Червоний список, який діє з 1964 року, кілька разів на рік. Він містить понад 134 000 видів тварин і рослин, майже 37 500 з яких знаходяться під загрозою зникнення.

Джерело: MTI/dpa/Origo

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня