Споживання середньостатистичної західної людини знищує у світі чотири дерева на рік

Споживання середньостатистичної західної людини знищує у світі чотири дерева на рік

17:47 Березень 31, 2021

Життя 3138 4 хвилини

Magyar

За підрахунком експертів, середній західний споживач кави, шоколаду, яловичини, пальмової олії та інших продуктів відповідає за вирубку чотирьох дерев на рік, зокрема, у тропічних лісах.

Знищення лісів є однією з головних причин як кліматичних змін, так і зменшення популяції дикої природи, оскільки природні екосистеми стають жертвами територіальних потреб сільського господарства та промислового скотарства.

Це дослідження є першим, яке пов’язує карти глобальної вирубки лісів із широким асортиментом продукції, що імпортується окремими країнами в різні точки світу.

Дослідження презентує прямий зв’язок між звичками споживачів та вирубкою лісів: споживання шоколаду у Великобританії та Німеччині відіграє важливу роль у вирубці лісу в Кот-д’Івуарі та Гані, тоді як попит на яловичину та сою в США, ЄС та Китаї призводить до вирубки лісів у Бразилії.

Дослідження показують, що споживання кави в США, Німеччині та Італії суттєво сприяє вирубці лісів у центральних районах В’єтнаму.

Багата і густонаселена країна, США, залишає особливо великий слід у знищенні лісів, оскільки США є основним імпортером товарів із тропічних країн, таких як гватемальські фрукти та горіхи, ліберійський каучук та камбоджійська деревина. Китай в основному відповідає за вирубку лісів у Малайзії за рахунок імпорту пальмової олії та інших сільськогосподарських продуктів.

Видання «The Guardian» підсумовує, що кожен житель країн G7 знищує в середньому чотири дерева, тоді як у США ця кількість становить більше 5 на особу. На п’ять країн G7 – Великобританію, Японію, Німеччину, Францію та Італію – припадає понад 90 відсотків вирубки лісів за кордоном, половина з яких – у тропічних країнах.

Нгуєн Хоанг, представник з Науково-дослідного інституту людства і природи (Research Institute for Humanity and Nature), керівник досліджень, каже, що детальні мапи можуть допомогти зупинити вирубування лісів.

«Влада та компанії можуть скласти уявлення про те, які ланцюги поставок спричиняють вирубування лісів. І, розуміючи це, можуть зосередитись на цих ланцюгах поставок, щоб знайти конкретні проблеми та їх рішення», – додає дослідник.

«Споживання за кордоном має величезний вплив, враховуючи те, що ми залежимо від міжнародних ланцюгів поставок. Хоча політика на державному рівні часто зосереджується на внутрішніх проблемах, правда полягає в тому, що якщо ми не будемо розглядати цей міжнародний слід, ми будемо продовжувати здійснювати руйнівний вплив на навколишнє середовище у глобальному масштабі», – повідомив виданню «The Guardian» Кріс Вест з Йоркського університету.

«Цю проблему не можуть вирішити окремі країни самостійно, і це не лише західна проблема. Збільшення вирубки лісів у Китаї особливо вражає і вказує на необхідність багатосторонніх дій», – пояснює К. Вест у дослідженні, опублікованому в науковому виданні «Journal of Nature Ecology and Evolution».

Джерело: liner.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня