ВООЗ продовжить досліджувати походження коронавірусу, виходячи з трьох гіпотез

ВООЗ продовжить досліджувати походження коронавірусу, виходячи з трьох гіпотез

10:11 Квітень 2, 2021

Життя 2051 5 хвилин

Magyar

У вівторок у Женеві Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) закликав до подальшого розслідування теорії про те, що коронавірус “утік” із китайської лабораторії, і розкритикував Китай за обмеження доступу міжнародних експертів до первинних даних.

США та їхні тринадцять союзників у спільній заяві висловили занепокоєння з приводу звіту ВООЗ, вимагаючи повного доступу до даних від Китаю.

Експерти, що досліджували походження вірусу в період з 14 січня по 9 лютого – щодо перших випадків заражених Covid-19 людей з Уханя в центральному Китаї наприкінці 2019 року, – вважають: теорія про те, що вірус був випущений з лабораторії – найменш вірогідна. Однак у зв’язку з офіційно представленою у вівторок доповіддю Тедрос Адханом Гебресус заявив, що “це (припущення) вимагає подальшого розслідування, імовірно, делегацій нових експертів (у різних сферах), яких він готовий відправити в Ухань”.

Тедрос Адханом Гебресус також наголосив, що міжнародні експерти “повідомили про труднощі щодо доступу до первинних даних”. Генеральний директор, як правило, рідко критикує те, як Пекін проводив спільне розслідування, – зазначає французьке інформаційне агентство AFP.

Китай відмовився надавати дані про перші випадки захворювання на Covid-19 виїзним експертам ВООЗ, – що раніше критикував один з членів експертної групи, – а це потенційно ускладнює вивчення того, як саме спалахнула епідемія коронавірусу. „Цілком можливо, що вони вже були заражені Covid-19 у листопаді або жовтні 2019 року поблизу Ухані”, – заявив керівник делегації ВООЗ Пітер Бен Ембарек на прес-конференції у вівторок. Такий факт дозволяє робити припущення, що хвороба поширилася ще до того, як її появу було задокументовано.

3 гіпотези

Згідно з доповіддю, що просочилася в понеділок, автори вважають передачу вірусу людині через проміжну тварину «дуже ймовірною», тоді як можливість лабораторного інциденту була описана як “надзвичайно малоймовірна”. Крім того, дослідження надає пріоритет загальновизнаній теорії, згідно з якою вірус під назвою SARS-CoV-2 потрапив в організм людини від вихідної тварини-господаря (імовірно, кажана) через ще невизначену проміжну тварину. До таких тварин можна віднести домашню кішку, кролика, норку, сову та Melogale moschata (Харсун китайський). Експерти класифікували пряме потрапляння збудника від тварини-хазяїна безпосередньо в організм людини як категорію “малоймовірного”. Крім того, експерти також не виключають теорію, підтриману Пекіном, про те, що вірус потрапив до Китаю із замороженим м’ясом, і називають таку гіпотезу «можливою».

Виходячи з цих трьох гіпотез, звіт рекомендує продовжити дослідження, але не вважає ймовірним, що людина заразилася новим коронавірусом внаслідок лабораторного інциденту. Колишній уряд президента США Дональда Трампа дотримувався останньої теорії, і Китай шалено заперечував таку можливість.

У вівторок США та тринадцять союзників підтримали спеціалізоване агентство ООН, але висловили занепокоєння щодо розслідування ВООЗ у Китаї. Згідно із заявою, країни не лише стурбовані походженням пандемії, але й хочуть створити швидкий, прозорий та обґрунтований фактичними даними підхід до наступного етапу досліджень, а також щодо майбутніх криз охорони здоров’я.

На сьогоднішній день, – з тих пір як у кінці грудня 2019 року в Ухані було зареєстровано перші випадки інфікування Covid-19, – пандемія забрала життя щонайменше 2,81 мільйона людей. За оцінками AFP, за офіційними звітами на сьогоднішній день у 179 країнах і територіях у всьому світі введено понад 565 мільйонів доз вакцини проти Covid-19.

Джерело:  (kitekinto.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня