На Україні більше не буде дитячих будинків. Як бути далі?

На Україні більше не буде дитячих будинків. Як бути далі?

12:52 Лютий 19, 2020

Життя 2895 3 хвилини

Дітей з цього року вже не будуть влаштовувати в сиротинці (дитячі будинки) і відповідні інстанції робитимуть усе можливе, щоб дитина залишилася і жила з рідними батьками.

Цього року в Україні завершується процес реформування сиротинців для влаштування дітей у патронатні або прийомні сім’ї. Про це заявив під час селекторної наради з представниками ОДА заступник міністра соціальної політики Олег Коваль, передає прес-служба Департаменту інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації.

За його словами, це означає, що з 2020 року дітей не влаштовуватимуть у сиротинці, але будуть робити все можливе, щоб дитина жила з рідними батьками, і тільки у виняткових випадках – направлятимуть будь-кого з дітей в патронатні або прийомні сім’ї, а також дитбудинки сімейного типу.

«Діти зможуть жити в дитячих будинках до 2023 року. До 2023 року на місці дитячих будинків будуть організовані паліативно-реабілітаційні центри. Ці центри надаватимуть допомогу всім дітям, незалежно від їхнього соціального статусу і віку», – зазначив пан Коваль.

За його словами, з цього року влаштування дітей в сиротинці стане платним.

Як відомо, у минулому, 2019 році в Україні жертвами злочинів стали 6 тисяч дітей. Таку інформацію повідомила пресслужба Офісу генпрокурора у середу, 12 лютого.

У відомстві також додали, що за рік правоохоронці зареєстрували близько 12 тисяч кримінальних проваджень щодо неповнолітніх. Справи були відкриті в результаті конфлікту підлітків з законом, а також через дітей, які постраждали від насильства.

Як повідомив заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов, зараз у відомстві вивчають нові підходи щодо допитів дітей-жертв і дітей-свідків злочинів.

За його словами, перш за все, враховується дитяча психологія, сприйняття і мінімізація стресу.

Пан Мамедов також відзначив, що Офіс генпрокурора спільно з Нацполіцією планує запровадити новий підхід до допиту потерпілих дітей і свідків. Його суть полягає в принципі американського Children’s Justice Centr – «одного разу».

Тобто, допит дитини може проводитися тільки один раз, однією стороною процесу (суддею або слідчим), на одному етапі досудового розслідування, пояснив заступник генпрокурора.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня