Папа Римський Франциск провів правову реформу, яка дозволить судити членів церкви у світському суді
Змінивши закон, Папа Римський Франциск скасував церковний привілей. Відтепер не лише церковний, а й світський суд може виносити рішення в справах єпископів та кардиналів, заявив у п’ятницю Ватикан.
Поправка до закону, введена Папою Франциском з його власної ініціативи (лат. Motu proprio), застосовується до кардиналів та єпископів, які притягуються до відповідальності за загальні злочини. До цього часу справи членів церкви високого рангу вирішував окремий церковний суд, до складу якого входили кардинали або сам глава церкви.
Відтепер суд Ватикану, який складається зі світських суддів, буде виносити рішення в першій, другій та третій інстанціях. Водночас дозвіл на процес у світському суді щодо кардиналів та єпископів надаватиме Папа. Виняток становитимуть випадки, коли ці особи порушують церковне право, оскільки в такому разі слід дотримуватися канонічного права.
Аналітики зазначають, що таким чином справою Анджело Беччу, замість церковного, зможе займатися звичайний суд Ватикану: колишній префект Конгрегації в справах святих подав у відставку у вересні минулого року, коли стало відомо про його інвестиції в нерухомість у Лондоні та допущені при цьому серйозні порушення й розкрадання.
Такий крок Ватикану в італійській пресі називають революційним. Адже тепер справи церковних високопосадовців, які підозрюються в порушенні кримінального законодавства, будуть прозоро та публічно розглядалися у світському суді й за ними зможуть стежити, зокрема, засоби масової інформації.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися