Китай установить «лінію розмежування» на Евересті для стримування епідемії
Китайська влада планує встановити «лінію розмежування» на вершині найвищої гори у світі – 8848-метрового Евересту (Джомолунгми), щоб уникнути можливої передачі коронавірусу від альпіністів, які піднімаються на вершину з боку Непалу, передає інформаційний портал MTI з посиланням на китайське державне агентство новин «Сіньхуа».
Згідно з повідомленням, невелика команда тибетських гідів підніметься на Еверест і встановить «лінію поділу» на вершині, щоб припинити будь-які контакти між альпіністами з Китаю та Непалу.
Тим, хто піднімається на китайський бік, суворо заборонено перетинати розділову лінію, контактувати з кимось або чимось з непальського боку.
На сьогодні на північному, китайському, боці Евересту знаходиться 21 суворо контрольований альпініст, а також надано можливість здійснити підйом 17 наступним громадянам КНР. Однак цього року Китай не дозволив іноземцям сходити на Джомолунгму через загрозу епідемії. Країна фактично викорінила пандемію: у п’ятницю було зареєстровано 7 випадків інфікування, а в суботу лише 8, і всі серед китайців, які повернулися з-за кордону.
Сусідній Непал, який бореться з дефіцитом валюти, дозволив 408 іноземцям піднятися на Еверест. Наразі в 30-мільйонній країні вирує епідемія: у п’ятницю було зареєстровано понад 9023 нові випадки, а днем раніше виявили рекордних 9 070 випадків захворювання. Це більш ніж у 30 разів перевищує показники, які були місяць тому. Непальська влада заперечує наявність коронавірусу на Евересті. Минулого тижня норвезький альпініст повідомив видання AP, що заразився COVID-19, з тих пір йому стало краще, і він покинув країну.
Непальська шерпа Анг Церінг, яка має десятиліття досвіду, заявила AP, що на вершині Джомолунгми неможливо встановити будь-яку стіну, і вважає немислимим, щоб людина із захворюванням дихальних шляхів узагалі дісталася до туди. Пік гори має розмір з обідній стіл. Підкорювачі Евересту зазвичай проводять там кілька хвилин, фотографуючись та милуючись панорамою в 360 градусів, додала вона.
У таборі на Евересті на непальському боці фіксують випадки коронавірусу з кінця квітня. Уряд Непалу, позбавлений доходів від туризму, до сих пір не скасував весняний сезон сходжень, який починається в квітні і триває до червня.
Еверест, або Джомолунгма, – найвища вершина на планеті, що сягає 8 848 метрів над рівнем моря. Вона розташована в Гімалаях. Головна північна вершина знаходиться на території Китаю, південна частина – на кордоні Тибету в районі КНР та Непалу.
Джерело: travello.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися