Шкарлета оголосили лауреатом премії «Академічна негідність року»
Напередодні Дня науки українські науковці оголосили міністра освіти та науки Сергія Шкарлета лауреатом премії “Академічна негідність року”.
Діячів, які отримали відзнаки, назвали у ефірі програми “Точка зору” на I-UA.TV, передає УП.
Так, цьогоріч премію академічної недоброчесності отримав нинішній міністр освіти та науки Сергій Шкарлет.
Організатори повідомляють, що премією відзначають тих людей, які негативно впливають на українську науку. Цьогоріч кандидатів обирали шляхом голосування за допомогою Google-анкет.
Загалом премія містить 8 номінацій.
Тож, “Плагіатором року” став Сергій Шкарлет. Його обрали за текстові запозичення в докторській дисертації.
Відзнака “Скандал року” присуджена нардепу Іллі Киві за науковий ступінь кандидата наук з держуправління.
“Фальсифікаторами року” стали експерти КНДІСЕ, зокрема Юрій Ірхін – за портретно-психологічну експертизу у справі Шеремета, побудовану не на методиці, а на особистій думці експерта.
У свою чергу, відзнаку “Посіпака року” отримали 13 членів спеціалізованої вченої ради Д 26.891.02 з державного управління при Інституті підготовки кадрів державної служби зайнятості України – за присудження наукового ступеня кандидата наук з державного управління Іллі Киві.
У номінації “Токсичний ректор року” першість отримала Спілка ректорів вищих навчальних закладів – за підтримку призначення пана Шкарлета міністром освіти і науки України.
“Мурзилкою року” став журнал “Економіка України” – за те, що редколегія відмовилася відкликати статті Шкарлета, які містили текстові запозичення.
“Псевдонауковцем року” обрали Владислава Гончарука, академіка НАНУ – за антинаукові твердження, викладені в публікації.
У свою чергу, “Спец (з)радою року” стала Спеціалізована вчена рада Д 26.891.02 з державного управління при Інституті підготовки кадрів державної служби зайнятості України – за легітимацію отримання наукового ступеня Іллею Кивою.
Премія “Академічна негідність” була започаткована ще у 2016 році. Тоді науковці запропонували давати своєрідну “чорну мітку” негідним носіям наукових ступенів та вчених звань, щоб якось вплинути на засилля академічного плагіату, псевдонауки та фальсифікацій в Україні. Активісти громадської ініціативи “Дисергейт” запропонували публічно оголошувати таких науковців та щорічно “нагороджувати” їх премією.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися