В Ужгороді з'явився Центр розвитку польсько-української культури
В Ужгороді у п’ятницю, 14 травня, презентували Центр розвитку польсько-української культури, який був створений у рамках грантового проєкту Європейського Союзу «Дві культури, одна Європа».
З цього приводу у стінах Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв, де й знаходиться новостворений центр, відбулася міжнародна зустріч «Спільна історико-культурна спадщина українсько-польського прикордоння» в рамках програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020».
Як відомо, транскордонне співробітництво на зовнішніх кордонах Європейського Союзу є ключовим пріоритетом для Європейської політики сусідства – політики ЄС, яка має на меті створення на південних та східних кордонах євроблоку зони стабільності, миру і добробуту шляхом налагодження тісних і довготривалих відносин із сусідніми країнами (у тому числі, і з Україною). У першу чергу мова йде про політичну, економічну, культурну співпрацю, а також взаємодію у галузі безпеки.
Під час презентації напрацювань і подальших планів реалізовуваного проєкту було презентовано і резюме «Стратегії спільної промоції та збереження культурно-історичної спадщини Закарпатської області України і Люблінського воєводства у Республіці Польща на 2020-2025 роки».
Власне, увесь цей проєкт реалізовується за підтримки кількох бенефіціарів – асоціації «Інститут пам’яті та спадщини транскордоння» (Польща), Міжнародного центру транскордонної співпраці (Україна) та господаря сьогоднішнього заходу – Закарпатського облмуздрамтеатру.
Під час офіційної частини зустрічі присутні поважні гості привітали усіх учасників проєкту та дотичних із добрим почином і побажали подальших вдалих задумів та реалізованих ідей. Так, із вітальними словами виступили консул Генерального консульства Республіки Польща у Львові Томаш Коваль, директор Центру Європейських проєктів Лєшек Буллер, а також керівництво Ужгорода та Закарпатської області та інші поважні гості.
Завершальне слово у відкритті офіційної частини мав директор-художній керівник Закарпатського облмуздрамтеатру Василь Марюхнич, який дуже вдало підсумував все вище зазначене і зазначив, що від Ужгороді з’явився ще один сучасний публічний майданчик для найрізноманітніших громадських акцій та ініціатив, а також запросив усіх присутніх учасників та гостей цими вихідними на перегляд створеної за мотивами п’єси польського драматурга Пьотра Ровіцького вистави-казки «Пес, який зірвався з ланцюга», яка буде представлена у жанрі хореографічної драми.
Також, у рамках дводенної програми цієї міжнародної зустрічі передбачено – ознайомлення та огляд об’єктів історико-культурної спадщини на території Закарпатської області (територія краю, що межує з Польщею); презентація результатів проєкту «Дві культури, одна Європа» (збереження історико-культурної спадщини Закарпаття та Люблінщини, а також кулінарних традиції України та Польщі (особливості створення крафтових вин та сирів); обговорення перспектив подальшого розвитку співпраці.
Крім цього, слід наголосити, що у рамках грантового проєкту буде створено цікаві та сучасні мультимедійні комікси про історію замків Закарпатської області та Люблінського воєводства, а також мультимедійний путівник об’єктами історико-культурної спадщини вище зазначених регіонів України та Польщі.
Юрій КОПИНЕЦЬ, “Карпатський об’єктив”
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися