ADAC склав новий антирейтинг найпроблемніших автомобілів

ADAC склав новий антирейтинг найпроблемніших автомобілів

09:56 Травень 16, 2021

Життя 2383 4 хвилини

Magyar

У найбільшій громадській організації автомобілістів Німеччини – клубі ADAC – склали новий антирейтинг найпроблемніших машин. До нього увійшли моделі, на які найчастіше скаржилися минулого року їхні власники.

У 2020-му через карантинні обмеження, зокрема комендантську годину, використання автомобілів у Німеччині суттєво скоротилося, і «жовті ангели» ADAC здійснили приблизно на 10% менше операцій, ніж у 2019-му. Через велику кількість припаркованих автомобілів розряджені акумулятори спричинили навіть більше проблем, ніж зазвичай, і відповідали за 46,3% несправностей (у 2019-му – за 41,8%).

У цьогорічній статистиці ADAC було оцінено 109 модельних серій 25 марок автомобілів віком 3–10 років, принаймні 10 тисяч з яких їздили по німецьких дорогах. Традиційно враховувалися серйозні поломки в машинах, а легкі неполадки (наприклад, раптово сів акумулятор, що сів) до уваги не бралися. У підсумку 40 модельних серій фахівці визнали надійними, а 16 – ні.

Найгіршою автівкою виявилася 10-річна Kia Ceed, причому найбільше проблем викликав її акумулятор, який запускав стартер, паливний насос, ланцюг ГРМ та свічки запалювання. Окрім акумуляторів у Hyundai i20, за більшість несправностей відповідають вимикачі запалювання, а щодо Seat Alhambra/Volkswagen Sharan, то рециркуляція відпрацьованих газів та впорскування AdBlue вже є проблемою для досить нових автомобілів. Якщо взяти Smart Forfour, то тут акумулятори створюють чимало проблем, навіть коли автомобіль ще не старий, проблемними є також Opel Insignia, Nissan Qashqai, Ford S-Max та Renault Kangoo (в останніх двох виникають несправності електронної системи).

Німецькі автомобілі преміум-класу виявилися найкращими за статистикою ADAC, але варто зазначити, що в багатьох випадках їхні власники телефонують на безкоштовну фабричну лінію довіри й тому проблеми не відображаються в дослідженні. Fiat Punto та Dacia Sandero напрочуд добре показали себе під час оцінювання ADAC, вони не спричиняють помилок навіть після 10 років використання. Серед автомобілів з низьким відсотком дефектів – Seat Ibiza, Skoda Fabia й Volkswagen Polo, а також Volkswagen Golf. При цьому значно зменшилася кількість скарг на серйозні несправності у власників моделей преміум-класу від Mercedes-Benz та Audi.

Уперше цього року в окремій категорії ADAC були оцінені й електромобілі. Дивно, але найбільше проблем у них викликають акумулятори, тобто батареї 12 В, на які припадають 54% неполадок. У більшості випадків у цих автомобілях, коли сідає акумулятор, можуть не працювати дверні замки/ручки, що ускладнює надання допомоги. Такі специфічні для електричного автомобіля компоненти, як високовольтний акумулятор, приводний двигун або бортовий зарядний пристрій, спричиняли тільки 4,4% проблем. Як зазначає ADAC, електромобілі ще занадто «молоді», тому належного досвіду роботи з ними поки що немає.

Джерело: origo.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня