Туреччина шукає термінове вирішення проблеми слизу, який вкриває її моря
Туреччина шукає термінове вирішення проблеми морського слизу, який вкрив береги Мармурового й сусідніх Чорного та Егейського морів. Розміри плям за останні дні набули безпрецедентних масштабів.
Президент Турецької ради з вищої освіти (YÖK) Єкта Сарац у неділю написав у Twitter, що наступного тижня університети країни оцінять проведені дослідження й розроблять пропозиції для вирішення цієї проблеми, повідомляє MTI.
Баран Бозоглу, президент Турецької асоціації досліджень зміни клімату та кліматичної політики, розповів інформаційному агентству Demirören про причини появи липкої плівки та методи запобігання її подальшому збільшенню.
В інтерв’ю в неділю Бозоглу зазначив, що слиз насправді є органічною речовиною, яка виробляється морськими організмами, а нинішня катастрофічна ситуація зумовлена збільшенням забруднення води та зміною клімату.
Він підкреслив, що прибережні міста, у тому числі Стамбул із 16-мільйонним населенням, не очищають належним чином стічні води, тому в морях збільшується обсяг азоту та фосфору. Крім того, останнім часом у згаданих ділянках моря середня температура зросла на 2,5°С. Слиз перешкоджає потраплянню кисню у воду, підкреслив серйозність проблеми Бозоглу.
На думку експерта, спершу слід зібрати слиз, а потім, якщо університети точно визначать, які морські організми викликають це явище, можна буде нейтралізувати липкий шар за допомогою різних бактерій. Бозоглу вважає, що довгостроковим рішенням є підвищення ефективності очисних споруд.
У своїй промові, присвяченій Всесвітньому дню охорони навколишнього середовища, у суботу в Стамбулі президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган пообіцяв очистити море від слизу.
Джерело: atv.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися