У США встановили пам'ятник Джорджу Флойду

У США встановили пам'ятник Джорджу Флойду

11:15 Червень 22, 2021

Життя 1855 5 хвилин

Magyar

Джо Байден підписав закон, який проголошує 19 червня святом Juneteenth, Днем звільнення рабів, що приурочується емансипації поневолених афроамериканців. «Хоча я президент лише кілька місяців, цей закон є однією з найбільших почестей, якої можна заслужити», – заявив лідер США у зв’язку з прийняттям закону, що вже набув чинності.

Отже, рух Black Lives Matter (BLM) має підстави для святкування, і його дії за останні півтора року привели до низки успіхів. Наприклад, у Ньюарку, штат Нью-Джерсі, ​​днями після річниці смерті Джорджа Флойда, яка сталася в травні минулого року й дала новий поштовх руху і серії протестів у США та західному світі, установили пам’ятник загиблому.

Бронзова статуя вагою понад 300 кг була розміщена ​​перед мерією Ньюарка в середу й пробуде там щонайменше рік. Пам’ятник створив художник Стенлі Воттс (Stanley Watts), а вартість покрив актор Леон Пікні (Leon Pickney).

«Сподіваємося, коли люди пройдуть повз статую, вони побачать і поділяться враженнями від витвору, що спонукає їх бути активними в боротьбі, яку ми ведемо тут, у Ньюарку та Нью-Джерсі», – сказав мер Рас Барака.

До речі, статуя поділила користувачів соціальних платформ на два табори: хоча багато хто вважає створення статуї важливим кроком, є й ті, хто висловлюється проти її встановлення. Наприклад, дехто припускає, що Джордж Флойд, який народився в Північній Кароліні, виріс у Техасі й помер у Міннесоті, можливо, ніколи в житті не бував у Ньюарку. Інші скаржаться, що в той час, коли представники руху BLM по всій країні повалили чимало пам’ятників, вони споруджують статую злочинцю, а багато гідних темношкірих американців не вшановані подібним чином.

Тоді як у Ньюарку встановили статую, подружжю з м. Сент-Луїс, яке стало відомим у червні минулого року, коли вигнало демонстрантів BLM із городу біля власного будинку, було наказано заплатити штраф у розмірі 2000 та 750 доларів відповідно (близько 75 000 грн). Дії Патрісії та Марка Макклоскі не сподобалися тодішньому місцевому окружному прокурору, який наказав провести розслідування інциденту. Тепер подружжю судом наказано, окрім сплати штрафу, знищити свою зброю через «злочинний акт».

За словами Марка Макклоскі, натовп активістів увірвався через залізні ворота, ігноруючи факт проникнення на приватну територію. 60-річна пара адвокатів заявила: «ЗМІ постійно зраджують американців, прославляючи натовп, тому їм просто не можна довіряти».

Крім того, у четвер мер Чикаго Лорі Лайтфут оголосив расизм кризою в галузі охорони здоров’я й виділив із федерального пакету з питань порятунку від коронакризи десять мільйонів доларів. Цей ресурс використають для створення зон справедливості та боротьби з расизмом. Відповідне рішення було прийняте після ознайомлення зі звітом про охорону здоров’я в місті, який показав, що темношкіре населення Чикаго живе в середньому на дев’ять років менше і більш схильне до певних захворювань, зокрема діабету, ніж люди з іншим кольором шкіри.

Джерело: Magyar Nemzet

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня