Українські біометричні паспорти мають майже 1млн людей з реєстрацією в ОРДЛО
Станом на лютий 2020 року понад 950 тис. осіб з реєстрацією в окремих районах Донецької або Луганської області (ОРДЛО) отримали біометричні паспорти для виїзду за кордон. Про це повідомляє Deutsche Welle із посиланням на дані Державної міграційної служби України.
Як йдеться у повідомленні, станом на середину лютого 2020 року було оформлено і видано 950405 паспортів громадянина України для виїзду за кордон громадянам України, які мали реєстрацію в окремих районах Донецької або Луганської області.
Крім того, за останній рік їх також отримали понад 16 тис. мешканців окупованого Криму. Станом на 12 лютого оформлено і видано всього 150466 паспортів для виїзду за кордон громадянам України, які мали реєстрацію в окупованих Криму або Севастополі.
Зазначимо, що для отримання паспорта громадянина для виїзду за кордон особа має, зокрема, подати паспорт громадянина України. Біометричні паспорти для виїзду за кордон в Україні оформлюються і видаються з 2015 року.
Як відомо, паспорт громадянина України для виїзду за кордон – це документ, що засвідчує особу громадянина під час перетину державного кордону і перебування за межами України. Діючим законодавством допускається наявність у громадян одночасно двох дійсних загранпаспортів.
Зовні біометричний паспорт нічим не відрізняється від звичайного закордонного паспорта, але в його обкладинку вбудований мікрочіп, на який записується інформація про власника — дані паспорта, цифрове фото, відбитки пальців і оцифрований підпис. Крім того, за письмовою заявою власника паспорта, до нього може бути внесена додаткова інформація (група крові, сімейний стан тощо).
Перевага закордонного паспорта нового зразка полягає в його надійності. Звичайно, підробити можна і біометричний чіп, але для цього потрібна наявність серйозних технологій. До того ж, у зв’язку зі скасуванням для України візового режиму з ЄС і розширенням безвізу на інші країни, актуальність отримання закордонного паспорта з безконтактним електронним носієм (чіпом) зростає в рази. Це обумовлено тим, що для безвізових поїздок по Європі й іншим країнам необхідна наявність саме біометричного паспорта.
Нагадуємо, що у минулому році російські паспорти отримали 227 тис. жителів ОРДЛО.
Так, 24 квітня 2019 року президент РФ Володимр Путін підписав указ, згідно з яким спрощується процедура отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей.
Кабінет міністрів вирішив визнати недійсними російські паспорти, видані українцям у двох пунктах видання паспортів в Ростовській області.
Євросоюз повідомив, що не планує запроваджувати нові санкції проти Росії за її рішення роздавати російські паспорти на Донбасі. На їхню думку, такі санкції можуть нашкодити Україні.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися