В США біля шкіл корінних американців знайшли тисячі дитячих могил
Уряд США проведе розслідування жорстокого поводження з індіанськими дітьми в школах для корінних американців понад сто років тому, щоб розкрити правду про загибель людей та тривалі наслідки діяльності цих установ, які протягом десятиліть змусили сотні тисяч дітей перебувати далеко від своїх сімей та громад, оголосила у вівторок міністр внутрішніх справ Деб Хааланд.
Про це політик заявила на відеоконференції Національного конгресу американських індіанців. Хааланд є першою представницею корінного населення країни на цьому посту.
У США та Канаді з початку ХІХ до середини ХХ століття існували спеціальні церковні школи-інтернати, – протестантські та католицькі, – в яких робилися спроби примусово інтегрувати неповнолітніх, забраних із сімей корінних народів, у європейське іммігрантське суспільство.
«Міністерство хоче з’ясувати, який вплив мали ці школи, та пролити світло на замовчувані травми минулого, якими б серйозними вони не виявилися», – зазначила міністр. «Я знаю, що процес буде тривалим, важким і болісним. Він не позбавить душевного болю та не поверне втрат, яких зазнали багато сімей. Але тільки визнавши минуле, ми зможемо працювати задля майбутнього», – додала вона.
Починаючи із Закону про цивілізацію корінних американців 1819 року, США прийняли закони та постанови про створення й підтримку шкіл-інтернатів для корінних американців по всій країні. Понад 150 років дітей індіанців вивозили з їхніх общин і примушували жити в цих закладах, головним завданням яких була асиміляція вихованців.
Хааланд заявила, що тодішній федеральний уряд намагався викорінити племінну ідентичність, мову та культуру, а також те, як це минуле виявлялося в довгострокових травмах, циклах насильства й жорстокого поводження, передчасній смерті, психічних розладах та наркоманії цих людей.
У штаті Пенсильванія біля однієї з таких шкіл були виявлені поховання десяти дітей, які померли понад сто років тому. У квітні представники армії США заявили, що останки будуть передані індіанським громадам у штатах Аляска та Південна Дакота.
У сусідній Канаді понад 150 000 дітей першого покоління мали відвідувати фінансовані державою християнські школи в рамках програми інтеграції в суспільство. Вони були змушені прийняти християнство, їм забороняли розмовляти рідною мовою. Багатьох били та принижували, близько шести тисяч із них загинули.
Хааланд, прочитавши про безіменні могили в Канаді, розповіла історію власної родини в нещодавній статті у Washington Post.
У своєму виступі міністр внутрішніх справ навела статистичні дані, які свідчать, що до 1926 року понад 80% дітей корінних індіанців шкільного віку відвідували школи-інтернати під керівництвом федерального уряду або церковних організацій.
Представники міністерства внутрішніх справ заявили, що на додаток до спроб пролити більше світла на життя в інтернатах, вони працюватимуть також над захистом місць поховань, пов’язаних з ними, та консультуватимуться з племенами про те, як найкраще зробити це з повагою до сімей та громад. У рамках цієї ініціативи співробітники агентства повідомлять про дані, виявлені ними, в остаточному звіті 1 квітня 2022 року.
Джерело: (hirado.hu)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися