Які документи потрібні для перетинання державного кордону громадянами України?

Які документи потрібні для перетинання державного кордону громадянами України?

10:03 Червень 30, 2021

Життя 2204 7 хвилин

Magyar

Сьогодні перетин державного кордону є абсолютною нормою життя для більшості громадян практично усіх країн світу. Проте, існує певний порядок перетину державного кордону, мета якого уніфікувати цей процес для полегшення роботи як державних структур та інстанцій, які відповідають за нього, так і громадян, які з ряду причин здійснюють цей перетин.

Тож, як повідомляє офіційний сайт Державної прикордонної служби України, «Відповідно до ст. 2 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» документами, що дають право громадянину України на виїзд з України і в’їзд в Україну є:

  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  • дипломатичний паспорт України;
  • службовий паспорт України;
  • посвідчення особи моряка;
  • посвідчення члена екіпажу.

У разі втрати громадянином України, який постійно проживає в Україні, зазначених документів за межами території України, документом, що дає право на в’їзд в Україну, є посвідчення особи на повернення в Україну, яке видається дипломатичними представництвами чи консульськими установами України за кордоном.

У передбачених міжнародними договорами України випадках замість документів, зазначених вище, для виїзду за кордон можуть використовуватися інші документи.

Проїзний документ дитини не видається з 01.04.2015 (видавався терміном на 3 роки або до досягнення особою 18-річного віку) не зазначається в цьому законі.

Право громадянина України на виїзд з України може бути тимчасово обмежено у випадках, коли:

  • він обізнаний з відомостями, які становлять державну таємницю, – до закінчення терміну, встановленого статтею 12 цього Закону;
  • стосовно нього у порядку, передбаченому кримінальним процесуальним законодавством, застосовано запобіжний захід, за умовами якого йому заборонено виїжджати за кордон, – до закінчення кримінального провадження або скасування відповідних обмежень;
  • він засуджений за вчинення кримінального правопорушення – до відбуття покарання або звільнення від покарання;
  • він ухиляється від виконання зобов’язань, покладених на нього судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому законом, – до виконання зобов’язань або сплати заборгованості зі сплати аліментів;
  • він перебуває під адміністративним наглядом Національної поліції – до припинення нагляду.

Тимчасове обмеження права громадянина України на виїзд з України у випадках, передбачених частинами першою та шостою цієї статті, запроваджується в порядку, передбаченому законодавством. У разі запровадження такого обмеження орган, що його запровадив, в одноденний строк повідомляє про це громадянина України, стосовно якого запроваджено обмеження, та центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону.

У разі накладення на громадянина адміністративного стягнення за вчинення правопорушення, передбаченого частиною сьомою статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, йому тимчасово обмежується право на виїзд з України з дитиною строком на один рік з дня накладення адміністративного стягнення, крім випадку, коли є нотаріально посвідчена згода на виїзд дитини другого з батьків.

Відповідно до ст. 33 Конституції України громадянин України ні за яких підстав не може бути обмежений у праві в’їзду в Україну».

Проте є випадки, у яких громадянину України може бути тимчасово відмовлено в перетинанні державного кордону. Зокрема, «Відповідно до п. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» громадянину України може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон у випадках якщо:

  • він обізнаний з відомостями, які становлять державну таємницю;
  • стосовно нього застосовано запобіжний захід, за умовами якого йому заборонено виїжджати за кордон;
  • він засуджений за вчинення кримінального правопорушення;
  • він ухиляється від виконання зобов’язань, покладених на нього судовим рішенням;
  • він перебуває під адміністративним наглядом Національної поліції.

Інформуємо, що 18 грудня 2019 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 1056 «Про дію окремих положень міжнародних договорів України з Російською Федерацією».

Згідно з положеннями цієї постанови, з 01 березня 2020 року скасовується можливість перетинання громадянами україни державного кордону України з Російською Федерацією на підставі паспорта громадянина України та свідотцтва про народження для дітей віком до 16 років.

Вищевказані зміни імплементуються українською стороною у рамках удосконалення процедури прикордонного контролю громадян України під час виїзду з території України до Російської Федерації з метою запобігання випадкам використання підробок паспорта громадянина України (у формі книжечки) та свідотцтва про народження з огляду на низький ступінь вказаних документів.

Водночас, зазначаємо, що, з огляду на положення частини четвертої статті 1 Закону України «Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України», відповідно до якого громадянин України ні за яких підстав не бути обмежений у праві на в`їзд в Україну, громадяни мають право на в`їзд на територію України з території РФ як за документами, дійсними для виїзду за кордон, так і за паспортом громадянина України та свідотцтвом про народження (для дітей до 16 років) ».

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня