ООН визначила температурний рекорд для Антарктиди
Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) визнала новий рекорд найвищої температури для Антарктичного континенту – 18,3° за Цельсієм 6 лютого 2020 року на станції Есперанса (Аргентина). Про це повідомили в ВМО.
Разом з тим, ВМО відхилила ще більш високу температуру 20,75°C для континенту, яка була зареєстровано 9 лютого 2020 року на автоматизованій станції моніторингу вічної мерзлоти (Бразилія) на острові Сеймур.
Комітет Архіву ВМО даних про екстремальні метеорологічні і кліматичні явища визначив, що велика система високого тиску над цим регіоном створила умови фену (спадні вітри, що викликають значне потепління поверхні) і призвела до локального потепління як на станції Есперанса, так і на острові Сеймур. Минулі оцінки показали, що такі метеорологічні умови сприяють виникненню сценаріїв температурних рекордів.
У ВМО підкреслили, що це – можливий рекорд, і буде ще ретельно досліджений і підтверджений належним чином.
Попередній рекорд для антарктичного регіону (на континенті, включаючи материк і довколишні острови) становив 17,5°C (63,5° за Фаренгейтом) і був зареєстрований 24 березня 2015 року на дослідницькій станції Есперанса.
Рекордний показник для антарктичного регіону (всі льоди/землі на південь від 60 градусів широти) становить 19,8°C і був зафіксований на острові Сигні в січні 1982 року.
“Вкрай важливо перевірити цей рекорд максимальної температури, оскільки це допомагає нам скласти уявлення про погоду і клімат на одному з останніх рубежів Землі. Антарктика слабо охоплена безперервними і стійкими спостереженнями і прогнозами погоди і клімату, і навіть гірше, ніж Арктика, хоча обидві території відіграють важливу роль у формуванні кліматичних і океанічних моделей і підвищення рівня моря”, – сказав Генеральний секретар ВМО професор Петтері Таалас.
“Антарктичний півострів (північно-західний край поблизу Південної Америки) належить до регіонів планети з найшвидшим потеплінням – майже на 3°C за останні 50 років. Таким чином, цей новий температурний рекорд відповідає спостережуваній нами зміні клімату. ВМО працює в партнерстві з Системою Договору про Антарктику з тим, щоб сприяти збереженню цього незайманого континенту”, – заявив професор Таалас.
Площа Антарктики становить 14 мільйонів кв. км (що приблизно в два рази більше Австралії), і там холодно, вітряно і сухо. Середньорічна температура коливається від приблизно -10°C на узбережжі Антарктиди до -60°C в найвищих районах внутрішніх областей. Величезний крижаний щит досягає 4,8 км в товщину і містить 90% світової прісної води, якої буде достатньо, щоб підняти рівень моря приблизно на 60 метрів, якщо він повністю розтане.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися