Clearview AI – найпотужніша програма для ідентифікації обличчя людини
Минулого тижня в мережі з’явилась стаття The New York Times про нову розробку від компанії Clearview AI – програму, яка розробляється з 2016 року та яка стане проривом у сфері ідентифікації обличчя людей
Додаток дозволяє за лічені секунди ідентифікувати людину за однією фотографією. Базою даних Clearview є три мільярди зображень, які компанія скачала із сайтів зайнятості, новин, освітніх сайтів та соціальних мереж, включаючи Facebook, YouTube, Twitter, Instagram і навіть Venmo. Тож архів програми в 7 разів більший, ніж архів Федерального Бюро Розслідувань (ФБР) США. Потенційно користувачі програми Clearview можуть ідентифікувати усіх, кого вони бачили. Наприклад, це допоможе ідентифікувати активістів під час протесту чи знайти привабливого незнайомця в метро, розкриваючи не лише їхні імена, але й адресу проживання, вид занять, коло знайомих.
За даними джерел New York Times послугами компанії Clearview AI користуються понад 600 відділень поліції в США, серед яких і ФБР, однак повний список користувачів невідомий. Утім інструмент не завжди працює, оскільки більшість фотографій у базі даних Clearview зроблено на рівні очей, із камер відеоспостереження, встановлених на стелях або високо на стінах. Згідно із заявами компанії, її інструмент знаходить відповідність у 75% випадків.
Про те, хто стоїть за розробкою, поки що відомо небагато. Стартап заснували Хоан Тон-Зет (Hoan Ton-That) та Річард Шварц (Richard Schwartz), а серед перших інвесторів у проєкт були компанія Kirenaga Partners та директор «Palantir Technologies», бізнесмен Пітер Тіль (Peter Thiel), який раніше інвестував у Facebook.
За даними аналізу The Times, вихідний код програми також вказує на те, що програмне забезпечення може бути сумісним із окулярами віртуальної реальності. Це дозволяє робити припущення, що достатньо одягнути такі окуляри для того, щоб бачити імена або навіть домашню адресу перехожих.
В інтерв’ю виданню «Times» директор компанії Хоан Тон-Зет розповів, що вони розробили програму як прототип, та поки невідомо, чи стане Clearview доступним для усіх або ж залишиться лише інструментом правоохоронців.
Викликає занепокоєння той факт, що пристрій не був протестований незалежною третьою стороною до того, як його ввела в експлуатацію влада. Аль Джидарі, професор конфіденційності в юридичній школі Стенфорда (Stanford Law School), зазначає, що в статті також підкреслюється: багато компаній може займатися подібною діяльністю без відома громадськості, і без чіткого закону про захист даних ситуація може вийти з-під контролю.
Щодо ClearView AI, Times підкреслює, що, хоча органи влади до цього часу використовували системи розпізнавання облич, такі інструменти, як Clearview AI, відкривають доступ до такої кількості інформації, як це не було ніколи раніше.
У свою чергу, масовий збір даних також порушує правила вебсайтів у соціальних мережах, і згадані компанії звернулись до розробників. На сьогодні Facebook розслідує це питання. Речник компанії заявив, що масштабний обмін даними з публічних даних платформи порушує їхню політику, і не випадково останнім часом соціальна пошукова система Graph Search була заблокована (графічний пошук давав можливість пошуку публічного вмісту соціальних мереж, як наприклад, фотографій, публікацій, які можна звузити до певного профілю. І, хоча доступ був суворо обмежений публічними публікаціями, це значно полегшило процес пошуку).
Представник Venmo заявив, що завантажувати фото з їхнього додатку також заборонено. Twitter чітко повідомив, що зображення, узяті з його платформи, не повинні використовуватися для розпізнавання обличчя.
Джерело: 24.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися