У Румунії ті, хто перехворів на коронавірус, вважаються захищеними протягом шести місяців замість трьох
Згідно з рішенням уряду Румунії, яке набуло чинності в понеділок, ті, хто вилікувався від коронавірусної інфекції, тепер вважаються захищеними протягом шести місяців замість трьох, а координатор кампанії вакцинації каже, що через велику кількість людей, які перехворіли, рівень колективного імунітету значно перевищує 30% рівень щеплення.
У Румунії особи з підтвердженою історією хвороби, якщо минуло як мінімум 14, але не більше ніж 90 днів з моменту їхнього позитивного тесту на коронавірус, до цього часу мали більш сприятливі умови на подорожі та ширші права на збори, ніж вакциновані громадяни.
Після запровадження в ЄС цифрових COVID-сертифікатів (карток) з 1 липня Румунія перейшла на європейську практику, а шестимісячний захисний період, визнаний так званим «зеленим паспортом», ввели до внутрішнього законодавства.
Внесок тих, хто одужав від інфекції, до колективного імунітету румунські органи охорони здоров’я оцінили після того, як за останні півтора місяці рівень вакцинації сповільнився, а кількість щеплених досі не досягла запланованих на 1 червня п’яти мільйонів. На сьогодні в країні було вакциновано 4 820 000 людей, і їхня кількість зростає трохи менше ніж на десять тисяч на добу.
Однак, за словами військового лікаря Валеріу Георгіги, який координував кампанію вакцинації, рівень зараження в Румунії знизився, оскільки, якщо не враховувати тих, хто переніс цю хворобу, колективний імунітет насправді може сягати 40–50%. Як зазначив координатор, крім кожного випадку захворювання, зареєстрованого органами охорони здоров’я, можуть існувати додаткові 2–5 прихованих або безсимптомних інфікувань, тому фактична кількість заражень, імовірно, в рази більша ніж 1 081 000, про які повідомляється в офіційній статистиці.
Посилаючись на опитування, опубліковане минулого тижня, Георгіта підрахував, що природний колективний імунітет може бути у великих містах утричі, а в маленьких – у 9 разів вищим, ніж у даних органів охорони здоров’я. Виходячи з цього, чиновник вважає, що у великих містах, де схильність до щеплень також вища, колективний імунітет, імовірно, перевищує 60%.
Однак координатор кампанії вакцинації попереджає, що імунітет тих, хто одужав, здебільшого обмежений вірусною формою, якою вони заразилися, і не забезпечує захист від мутації, що швидко поширюється в Європі, так званого «Дельта»-штаму. Він настільки заразний, що один пацієнт може інфікувати 6–7 інших людей. Тож вакцинація – це єдина протиотрута від нового варіанту коронавірусу, наголосив Валеріу Георгіга.
У Румунії, де проживає 19,3 мільйона людей, кількість діагностованих випадків інфікування на добу стабілізувалася до близько 50. Четверта хвиля епідемії ще не досягла країни.
Джерело: (portfolio.hu)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися