Згідно з перуанським дослідженням, Sinopharm захищає від інфікування на 50,4%
Згідно з дослідженням за участю 400 000 медичних працівників, вакцина Sinopharm забезпечує захист від інфікування лише на 50,4%, повідомив Reuters.
Дослідження проводилося під час спалаху епідемії з лютого по червень в Перу – країні з найвищим у світі офіційним показником смертності. Тож викликає необхідність в інших типах бустерних вакцин, однак цей препарат досягає 94-відсоткової ефективності в запобіганні смерті після двох доз.
Від Камбоджі до Об’єднаних Арабських Еміратів і навіть певною мірою до сусідньої Угорщини багато держав пропонують третю вакцину для тих, хто був щеплений Sinopharm.
Перуанські дані мають певні нюанси у зв’язку з тим, що значна частина випадків інфікування в країні була викликана гамма- та лямбда-варіантами.
Один з авторів дослідження Лелі Соларі заявив: «Швидше за все, людям справді знадобиться третя доза вакцини. Питання лише в тому, коли та яким препаратом це краще зробити».
Утім науковець зазначив, що навіть ця відносно низька ефективність є прийнятною за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).
Лямбда-штам був у центрі уваги через поширення в Сполучених Штатах і Латинській Америці, особливо тому що виявився більш стійким до антитіл, ніж «оригінальна версія» коронавірусу з Уханю.
Однак, за словами епідеміологів, поширення цього варіанту, здається, зменшується.
У перуанському дослідженні діагностували хворих, у яких COVID-19 протікав безсимптомно, і, як стверджує Соларі, переважна більшість тестів проводилася після появи симптомів, що може погіршити якість та достовірність даних. Медичні працівники були щеплені вакциною Sinopharm, оскільки вона першою прибула в Перу. Відтоді в країні використовуються препарати Pfizer та AstraZeneca.
Джерело: vg.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися