Перша у світі ДНК-вакцина від коронавірусу вже схвалена експертами

Перша у світі ДНК-вакцина від коронавірусу вже схвалена експертами

10:37 Серпень 23, 2021

Життя 1691 4 хвилини

Magyar

В Індії розробили першу вакцину проти коронавірусу на основі ДНК, пише BBC. Препарат під назвою ZyCoV-D поки що схвалений лише для екстреного застосування. Як заявив виробник Cadila Healthcare, вакцина запобігає симптомам захворювання в 66% щеплених.

Індійський регулятор лікарських засобів схвалив першу у світі ДНК-вакцину проти COVID-19 для екстреного застосування. Препарат ZyCoV-D, що складається з трьох доз, запобігає захворюванню 66% щеплених.

Компанія Cadila Healthcare заявила, що провела найбільше на сьогодні клінічне випробування вакцини в Індії. У ньому взяли участь 28 тисяч добровольців, зокрема молоді люди з вікової групи 12–18 років, у понад 50 центрах. За словами виробника, організм добре переносить щеплення цим препаратом.

Компанія планує щорічно отримувати до 120 млн доз другої індійської вакцини власного виробництва. Попередні ДНК-вакцини добре зарекомендували себе як на тваринах, так і людях.

В Індії ввели вже понад 570 млн доз трьох раніше схвалених препаратів – Covishield, Covaxin і Sputnik V. Близько 13% дорослих громадян були повністю вакциновані, а 47% зробили щеплення хоча б однією дозою з початку кампанії в січні.

Принцип роботи вакцини на основі ДНК дуже подібний до дії мРНК-вакцин: вона вчить імунну систему організму боротися з коронавірусом. Індійський препарат використовує плазміди, тобто крихітні кільця ДНК. Вони містять генетичну інформацію, саме так вакцина потрапляє в організм між шарами шкіри. Плазміди несуть інформацію для клітин, які виробляють білок шипів. Він використовується вірусом для прилипання до організму, але через його присутність активується імунна система і починається утворення антитіл.

Вакцина на основі ДНК раніше була схвалена лише для тварин. У Сполучених Штатах на сьогодні випробовують 160 вакцин на основі ДНК, більшість з яких призначена для боротьби з раком, а третина – для боротьби з вірусом ВІЛ. Величезною перевагою ДНК-вакцини є те, що її можна зберігати при температурі від -2° до 8°С на відміну від мРНК-вакцин, для яких слід забезпечити -70°С.

Розроблені до цього часу вакцини на основі ДНК успішно працювали на тваринах, але недостатньо добре на людях: вони не викликали однакового рівня імунної відповіді. Це пояснюється тим, що плазміди, які несуть повідомлення, треба доставляти до ядра клітин, а це непросте завдання для людських клітин, особливо в дорослих. Такі мРНК-вакцини, як Pfizer або Modernа, не повинні потрапляти в ядро клітини, щоб бути ефективними.

Ще одним недоліком ZyCoV-D є те, що треба вводити три дози. За словами виробника, буде перевірено, чи достатньо двох щеплень для забезпечення належного захисту.

Джерело:  (hvg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня