Яким буде навчання з 1 вересня для школярів і студентів?
Світ готується до третьої хвилі пандемії коронавірусу. В Україні у другій половині червня вже зафіксували перших хворих штамом «Дельта». ВООЗ прогнозує, що вже до кінця серпня 90% хворих матимуть саме цей штам. Чи готова українська освіта до нових викликів COVID-19? До чого готуватися батькам і учням?
Навчання буде очним чи дистанційним?
Міністр освіти Сергій Шкарлет запевняє, що освітній процес триватиме при будь-якому рівні епідемічної небезпеки. Однак, батьків в першу чергу турбує питання, чи буде це навчання очним або ж дистанційним.
Якщо рівень небезпеки у регіоні буде зеленим, то учні і вчителі зможуть повноцінно відвідувати заклади освіти з дотриманням протиепідемічних заходів. Якщо ж рівень небезпеки зміниться на жовтий, помаранчевий або червоний, тоді заклад освіти має перейти на дистанційне навчання.
Однак, наприкінці липня Кабмін своєю постановою дозволив проводити навчання за умови, якщо 80% співробітників закладу освіти будуть вакциновані. Отже, в жовтому, помаранчевому і червоному рівнях небезпеки заклад освіти зможе працювати в очному режимі у разі, якщо персонал на 80% має щеплення від COVID-19.
Вакцинація дітей
Член експертної групи оперативного штабу МОЗ, лікар-анестезіолог Сергій Дубров розповідає в ефірі Українське радіо про те, що у країнах Європи та в Сполучених Штатах Америки проводиться вакцинація дітей від 12 років. Є наукові дані, які доводять ефективність вакцини і їх безпеку серед дітей. В Україні дозволена вакцинація певним категоріям дітей, які знаходяться в зоні високого ризику зараження COVID-19. Однак, в цілому, дітей в Україні не вакцинуватимуть.
Вакцинація працівників закладів освіти
Наразі активно триває вакцинація освітян. Станом на початок серпня було вакциновано половину педагогів, так як більшість із них перебували у відпустках. Як повідомляє Міністерство охорони здоров’я, наразі вже провакцинувано 430 тисяч вчителів однією дозою, а дві вакцини отримали майже 320 тисяч. У міністерстві запевняють, що вакцинація дозволить розпочати рік у звичному режимі та безпечно.
При цьому, Міністр освіти Сергій Шкарлет наголошує, що вакцинація є добровільною і ніхто не має права примушувати або тиснути на педагогів.
Дитячі садки і початкові школи мають навчатися очно
Щодо дитячих садків та учнів початкових шкіл, то Міністерство освіти і науки дотримується позиції, що такі діти обов’язково мають вчитися в очному режимі. Однак, все залежить від епідемічної ситуації і рішення прийматимуться вже в процесі.
Кожен вуз самостійно обирає формати навчання
Вищі навчальні заклади мають автономію і самостійно вирішують, як їм організувати навчальний процес. Організація і формат навчання тут повністю залежить від керівництва закладу.
Щодо поселення в гуртожиток, то не вакцинованим студентам можуть відмовити у проживанні. Головний санітарний лікар Ігор Кузін пояснює, що невдовзі оприлюднять офіційну позицію стосовно проживання невакцинованих у гуртожитках. Однак, в Україні не всі студенти є повнолітніми, а вакцинація у нас дозволена з 18 років. Ігор Кузін каже, що буде перехідний період, а норму щодо заборони проживання невакцинованих студентів у гуртожитках будуть вводити з листопада-грудня. Справа в тому, що у разі спалаху коронавірусу, весь гуртожиток буде ізольовано на карантин впродовж 14 днів.
Водночас, в Міністерстві освіти зазначають, що такої заборони не може бути, а Сергій Шкарлет переконаний, що це порушення прав і для цього немає ніяких вимог чи нормативних документів.
Оксана ЧОПАК
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися