МОЗ спростувало фейки про програму «Доступні ліки»

МОЗ спростувало фейки про програму «Доступні ліки»

08:57 Вересень 25, 2021

Життя 1872 4 хвилини

Magyar

Міністерство охорони здоров’я заперечує неправдиву інформацію, що через програму «Доступні ліки» реалізують лише найдешевші препарати вітчизняного виробництва, про це МОЗ повідомляє у Телеграмі.

“В інформаційному полі зустрічаються повідомлення, що препарати, які включені до програми «Доступні ліки», нібито є найдешевшими на українському ринку та всі вони є суто вітчизняними розробками. Таким чином, пацієнти в Україні не можуть отримати ліки іноземного виробництва, які можуть бути потрібними для якісного лікування”, – ідеться у повідомленні.

У МОЗ заявляють, що ця інформація не відповідає дійсності.

“По-перше, у новій редакції Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, з 293 найменувань є 119 препаратів, які виготовляються закордоном. За програмою «Доступні ліки» 70 препаратів є повністю безоплатними для населення, з них 23 найменування – іноземного виробництва. Реєстр лікарських засобів переглядається двічі на рік, а тому кількість вітчизняних та іноземних препаратів може змінюватись.

По-друге, не можна говорити, що у програмі представлені суто найдешевші препарати. Ціна на будь-яку продукцію залежить від декількох факторів: інноваційність, масштаб виробництва, логістичні витрати, ситуація з попитом та пропозицією на ринку”, – уточнили у міністерстві.

У МОЗ наголосили, що “держава зацікавлена надати своїм громадянам якісні ліки за доступною ціною. Необов’язково якісні ліки мають бути дороговартісними. Найголовніше – їхня ефективність в лікуванні хвороб”.

“Тим не менш, до Реєстру внесені і недешеві лікарські засоби, яких можуть потребувати пацієнти. Серед них, наприклад, препарати «Беноділ» (556,31 грн) та «Пульмікорт» (891,99 грн) – для протидії бронхальній астмі, «Тиурекс» (222,66 грн) та «Кардіомагніл Форте» (151,77 грн) – для лікування серцево-судинних захворювань. Більшу частину вартості препаратів оплачує Національна служба здоров’я України (НСЗУ). Ціни на ліки зафіксовані в Реєстрі і контролюються впродовж усього періоду дії Реєстру”, – ідеться у повідомленні.

У міністерстві нагадали, що з 1 жовтня програму реімбурсації розширять. Пацієнти з розладами психіки та поведінки, з епілепсією, зможуть отримувати ліки безоплатно або з незначною доплатою, лікуючись в амбулаторних умовах. Також НСЗУ адмініструватиме програму реімбурсації лікарських засобів для лікування цукрового та нецукрового діабету. Мова йде про інсуліни та десмопресин.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня