Закарпатський угорський інститут провів Ніч дослідників

Закарпатський угорський інститут провів Ніч дослідників

16:01 Вересень 27, 2021

Життя 1939 3 хвилини

Magyar

Європейська ніч дослідників (European Researcher’s Night), започаткована у 2005 році, – це загальноєвропейський захід, що фінансується за програмою «Дії Марії Склодовської-Кюрі» (MSCА) і щороку відбувається в останню п’ятницю вересня. Із 2006-го проводиться також в Угорщині, а з 2016-го до ініціативи долучається й кафедра біології та хімії Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ. Мета програми – підвищення обізнаності з дослідницькою й інноваційною діяльністю та заохочення молоді до започаткування дослідницької кар’єри.

Хоча Європейська ніч дослідників проводиться в п’ятницю, у берегівському інституті вирішили організувати захід у середу ввечері, що дозволило взяти в ньому участь більшій кількості студентів.

«Ми вважаємо важливим у рамках Ночі дослідників показати вам незвичайні речі, на які немає часу в межах лекцій», – зазначила завідувачка кафедри Ержебет Когут. У своїй вітальній промові вона висловила сподівання, що присутні студенти продовжать цю особливу традицію в майбутньому.

Захід розпочався лекцією Іштвана Гаднадя, яка була присвячена селективному збору відходів. Під час презентації йшлося про їхні види, поводження з ними та важливість маркування екологічної продукції.

«Природні відходи завжди переробляються», – підкреслив доповідач. За його словами, найоптимальніший спосіб поводження зі сміттям – це переробка та повторне використання. Менш ефективними й екологічними методами вважаються використання енергії та захоронення відходів.

Студентам також показали пакет, виготовлений з кукурудзяного крохмалю, що розкладається в процесі компостування, а також розповіли про плюси та мінуси подібних продуктів.

Затим учасники заходу ознайомилися з хімічними експериментами Себастіана Санісло під назвою «Полімери».

Відтак Ференц Молнар прочитав лекцію на тему «Біологічна активність ґрунту», після чого кожен мав можливість долучитися до початку експерименту «Індекс чайного пакетика», який триватиме майже 90 днів.

Ніч дослідників завершилася спілкуванням у невимушеній атмосфері.

SD/Kárpátalja hetilap

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня