Поліція перевірятиме сертифікати про вакцинацію від коронавірусу за QR-кодом
Поліція перевірятиме сертифікати про вакцинацію від коронавірусу за QR-кодом із програми “Дія” або з паперового варіанту, повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Україна Олексій Білошицький.
Як розповів Білошицький в ефірі програми “Сніданок з 1+1”, Національна поліція України спільно з Міністерством цифрової трансформації України розпочала інтеграцію відповідного програмного забезпечення на планшети поліцейських для швидкої перевірки сертифікатів із “Дії” або з паперового варіанту.
“Перевірку проводитимуть з 21 жовтня працівники Держпродспоживслужби, Центру контролю і профілактики хвороб на місцях, а також працівники патрульної поліції в місцях великого скупчення людей, де може бути поширення хвороби, – під час перевезень, відвідувань закладів, ринків, торговельних майданчиків”, – наводить слова начальника департаменту прес-служба Міністерства внутрішніх справ України.
Він зазначив, що в паперових свідоцтвах про вакцинацію обов’язково мають бути реквізити – інформація про вид щеплення, кількість доз щеплення, підпис лікаря та печатка офіційного закладу охорони здоров’я.
Як повідомлялося, на засіданні Кабінету Міністрів України від 11 жовтня внесли зміни до постанови №1236 про посилення правил для пасажирських перевезень у регіонах, де встановили “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівні епіднебезпеки.
З 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів у регіонах із “жовтим”, “помаранчевим” чи “червоним” рівнем будуть дозволені за умови наявності в усіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів одного з документів:
– документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, або документа, що підтверджує отримання однієї дози вакцини для регіонів “жовтого” рівня епідемічної небезпеки;
– міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою вакцини або двома дозами вакцини, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом ПЛР або одужання особи від хвороби, дію якого підтверджено за допомогою Єдиного державного порталу електронних послуг, зокрема з використанням “Дії”;
– негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, що діє 72 години.
Нові правила стосуються і регулярних, і нерегулярних перевезень пасажирів. Ідеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний і залізничний транспорт міжобласного сполучення.
Відповідні правила не застосовуватимуться до міських і внутрішньообласних перевезень.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися