ВООЗ закликала країни-члени визнати китайську вакцину
Пандемія COVID-19 далека від завершення, заявив у вівторок Комітет з надзвичайних ситуацій Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), який продовжує виступати проти принципу сертифікатів щеплення під час міжнародних подорожей і закликає країни-члени визнати всі вакцини, схвалені спеціалізованою організацією ООН.
Наразі ВООЗ затвердила дві вакцини на основі РНК – Moderna і Pfizer/BioNTech – та Sinopharm і Sinovac, препарат від Johnson і Johnson, а також різні версії вакцини AstraZeneca/Oxford.
Комітет з надзвичайних ситуацій, що складається з 19 експертів, під головуванням Дідьє Уссена з Франції збирається кожні три місяці, щоб оцінити ситуацію. Після свого останнього засідання минулого тижня у вівторок Комітет оприлюднив заяву, в якій наголосив, що, хоча був досягнутий прогрес у розширенні використання вакцин і методів лікування COVID-19, аналіз поточної ситуації та моделі прогнозування свідчать про те, що пандемія ще не завершена.
30 січня 2020 року Комітет рекомендував Генеральному директору ВООЗ оголосити міжнародну надзвичайну ситуацію у сфері громадського здоров’я – найвищу епідеміологічну тривогу, що той і зробив.
«Надзвичайна подія»
У заяві, опублікованій у вівторок, Комітет заявив, що минулого тижня одноголосно дійшов висновку: пандемія й надалі залишається надзвичайною подією, яка завдає шкоду здоров’ю населення світу, створює ризик міжнародного зараження, ставить під загрозу безперебійну роботу міжнародних перевезень і вимагає скоординованої міжнародної реакції.
Тож усі країни повинні продовжувати захищатися, зокрема вимагати дотримання фізичної дистанції, забезпечувати проведення вакцинації, швидкої діагностики та лікування коронавірусу, ідеться в повідомленні Комітету.
ВООЗ виступає проти принципу сертифікатів вакцинації
У своїх рекомендаціях державам-членам Комітет продовжує виступати проти принципу сертифікатів вакцинації для міжнародних подорожей, адже вакцини поширюються по світу несправедливо, і закликає визнати всі сертифіковані ВООЗ вакцини. Наразі ВООЗ затвердила дві вакцини на основі РНК – Moderna і Pfizer/BioNTech – та Sinopharm і Sinovac, препарат від Johnson і Johnson, а також різні версії вакцини AstraZeneca/Oxford. Рішення щодо фармацевтичної компанії Bharat Biotech, Covaxin, очікується найближчим часом.
Комітет повторив минулорічний заклик Генерального директора Тедроса Аданома Гебреісуса вакцинувати 40% населення в кожній країні до кінця 2021 року. Водночас висловив стурбованість реакцією на епідемію в Африці, де незважаючи на те, що, за офіційними даними, зафіксовано найменшу кількість інфікованих (лише 6 млн із 243 млн зареєстрованих у всьому світі), виникають труднощі в боротьбі з епідемією.
За 22 місяці пандемія коронавірусу забрала майже 5 млн людей, але кількість нових випадків зараження та смертей у всьому світі за останні два місяці зменшилася. Проте, за прогнозами, цього тижня зросте в основному через пік європейської кривої зараження.
Джерело: (pestisracok.hu)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися